“Şu anda kelimeler boğazımda düğümleniyor. Söyleyecek kelime bulamıyorum”

“Şu anda kelimeler boğazımda düğümleniyor. Söyleyecek kelime bulamıyorum”
Yayınlama: 15.10.2022
A+
A-

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesine ait maden ocağında meydana gelen patlamada yaşamını yitiren 22 yaşındaki Rahman Özçelik’in babası Yusuf Özçelik, “Şu anda kelimeler boğazımda düğümleniyor. Söyleyecek kelime bulamıyorum.” dedi.

Maden ocağında 3 yıldır çalışan, Makaracı köyünden Rahman Özçelik’in babası Yusuf Özçelik, gazetecilere, patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

“Şu anda kelimeler boğazımda düğümleniyor. Söyleyecek kelime bulamıyorum.” diyen Özçelik, yaklaşık 20 yıldır bu tür olaylar yaşanmadığı için böyle bir şeyin aklından geçmediğini dile getirdi.

Özçelik, madenlerde son teknolojilerle çalışıldığının her zaman söylendiğini aktararak, “Hiç aklımın ucundan geçmezdi. Askerdeki oğlumu düşünürken, böyle oldu.” ifadesini kullandı.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesine ait maden ocağında meydana gelen patlamada yaşamını yitiren 22 yaşındaki Rahman Özçelik’in babası Yusuf Özçelik, gazetecilere açıklamalarda bulundu. ( Muhammed Abdullah Kurtar – Anadolu Ajansı )

Oğlunun işini hiç aksatmadığını anlatan Özçelik, “Ağabeyi Suriye’de askerde, yolda geliyor. O da çok istedi askere gitmeyi. Annesinin duasıyla kaldı burada. Annesi, ‘Oğlum bize kim bakacak, ağabeyin gitti.’ dedi. TTK’ye yazdırdı ismini ama isteyerek değil. Ağabeyi gibi askerliği çok sevdi, onu istiyordu devamlı. Hatta ‘Oğlum askerlik borçlanmasını öde.’ dedim ama o hala ‘Ben askere gideceğim.’ diyordu.” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.