Safrantech Robotik Takımı Dünya Şampiyonasına Katılıyor

Safrantech Robotik Takımı Dünya Şampiyonasına Katılıyor
Yayınlama: 01.05.2023
A+
A-

29-30 Nisan tarihlerinde Antalyada Robetex Türkiye Ulusal Türkiye Şampiyonasında, Safranbolu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Safrantech Robotik takımı “Çizgi İzleyen Dron” ile Türkiye 1.cisi ve “Ortopedik Engelliler İçin Denge Kaşığı” projesi ile Türkiye 2.cisi oldu.

Bu sonuçla Dünya finallerine katılmaya hak kazandılar.

Safranbolu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Safrantech robotik takımı bugün yapılan Antalya’daki Türkiye Finallerinde “Çizgi İzleyen Dron” ve “Ortopedik Engelliler İçin Denge Kaşığı” projeleri ile Karabük’ü temsil etti.

Danışman öğretmen Cumhur TORUN rehberliğindeki Safranbolu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Safrantech robotik takımı hedefi Türkiye Finalinde de aynı başarıyı göstererek Kasım ayında Estonya’nın başkenti Tallin’de düzenlenecek olan DÜNYA ŞAMPİYONASINA katılım sağlayacaklar.

Elde ettikleri başarılardan ötürü Safrantech takımını tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Türkiye Yüzyılı’nın süratle inşasının yapıldığı bu günlerde öğrencilerin teknolojide çığır aştığını belirterek değerlendirmelerde bulundu.

AKBAŞ, “Öğrencilerimiz, gençlerimiz ulusal ve uluslararası başarılara imza atmaya devam ediyor. Gençlerimiz hayallerini gerçekleştiriyor. Büyük ve Güçlü Türkiye’mizin teknolojiyi üreten ve geliştiren bir topluma dönüşmesi noktasında gençlerimiz önemli çalışmalar gerçekleştirmektedir. Tüm okullarımız, sadece meslek liselerimiz değil; fen liselerimiz, Anadolu liselerimiz, bilim sanat merkezlerimiz, diğer taraftan özel eğitim okullarımız, tüm öğrencilerimiz bu üretim, inovatif yaklaşımlarla fikrî mülkiyetle ilgili çalışmalar gerçekleştirmektedir. Çok şükür, Karabük Eğitim Ailesi olarak akademik, sosyal, kültürel, sportif, bilimsel alandaki yaptığımız çalışmaların meyvesini toplamaya başladık. Safrantech robotik takımımız dünya genelinde düzenlenecek yarışmada Şanlı Bayrağımızı göndere yükseltecek başarıyı elde edecek ve İstiklal Marşımızı okutacak. Bu düşünceler ile Safrantech robotik takımımızı tekrardan tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.