Safranbolu Çarşı’sı tanıtıldı

Safranbolu Çarşı’sı tanıtıldı
Yayınlama: 24.11.2022
A+
A-

Akademisyenler, yazarlar, yerel tarihçiler ve fotoğrafçıların 5 yıl süren özverili çalışmalarıyla ortaya konan Safranbolu Çarşı’sı kitabının tanıtım galası gerçekleştirildi.

Safranbolu’yu en geniş kapsamıyla anlatan bir eser ortaya çıkarma paydası etrafında toplanan akademisyen ve bağımsız araştırmacılardan oluşan ve yayın kurulunun 5 yıl süren özverili çalışmaları ile tamamlanmış ve Türk edebiyat ve akademi dünyasına kazandırılan bir eser olan Safranbolu Çarşı’sı kitabı için Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde tanıtım galası gerçekleştirildi.
Gerçekleştirilen tanıtım galasına Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Safranbolu Çarşı’sı kitabının yayın kurulu üyeleri, Karabük Üniversitesi Öğretim Üyeleri, çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı.
Program Prof. Dr. Ali Özçağlar’ın Safranbolu Çarşı’sı Bir Küçük Anadolu Şehrinin Sosyoekonomisi isimli kitabın tanıtımını yapmasıyla başlarken Özçağlar yaptığı konuşmada, “Kitabımızı anlatmakla bitiremeyiz. Safranbolumuzun Dünya Miras Listesine kaydedilmesinin 25. Yılına ithafen editör ve yayın kurulu tarafından 2017-2022 yılları arasında yayına hazırlandı.” dedi.
Kitabın 5 yıllık bir süre içerisinde hazırlandığını ifade eden Özçağlar kitapla ilgili bir dizi bilgiler verdi.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ise yaptığı konuşmada, “Bu tür çalışmaların her zaman yanındayız. Safranbolu Çarşı’sı kitabında gerçekten büyük emek var. Keşke ülkemizde bu tür şeyleri basmak daha kolay olsaydı. Burada çaba İbrahim Canbolat’ın. Biz de elimizden geldiğince destek olduk. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Programa yoğunluğundan dolayı katılamayan Safranbolu Çarşı’sı Yayın Kurulu Üyelerinin mesajlarının okunmasıyla devam edilirken kitabın Editörü Yüksek Mimar İbrahim Canbulat tarafından hazırlanan sunum gösterisi izlenimiyle tanıtım galası sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.