Müze Kentte  Bayram Temizliği

Müze Kentte  Bayram Temizliği
Yayınlama: 19.04.2023
A+
A-

Osmanlı mimarisini geçmişten bu güne kadar korumayı başararak, korumacılıkta Başkent unvanı alan Safranbolu Ramazan Bayramına hazır.

Bayram tatilinde çeşitli turlar ve geziler kapsamında gelecek yerli ve yabancı misafirler için gerekli hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Başkan Köse, “Bayram tatiline Fen İşleri, Şantiye, Zabıta, Halk Masası, Su ve Kanalizasyon müdürlüklerimizin yanı sıra Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz de rutin çevre temizliği ile mezarlıklarda da temizlik çalışmalarını tamamladı. “

Safranbolulu vatandaşların ve Safranbolu’yu ziyaret edecek olan yerli yabancı misafirlerin tatillerini en iyi şekilde geçirebilmeleri için tüm hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Personelimiz, yıl boyunca düzenli olarak yaptığı mezarlık bakım ve temizlik işlerini, Ramazan Bayramı öncesi yoğunlaştırdı. Vatandaşların ahirete intikal eden yakınlarının kabirlerini temiz ve huzurlu bir ortamda ziyaret edebilmeleri için ilçedeki mezarlıklarda geniş çaplı temizlik çalışması yaptı.” dedi.

Arife gününde de mezarlık girişlerinde vatandaşlara Yasin-i Şerif kitabı dağıtılacağını ve ekiplerin her zaman olduğu gibi bayram süresince de görev başında olacaklarını ifade eden Başkan Köse, bununla birlikte Ramazan Bayramı süresince halk otobüslerimiz ücretsiz hizmet verecek. Her zaman olduğu gibi Halk Masası birimimiz yine 7/24 halkımızın hizmetinde olacağını söyledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.