Depremzede Misafirlerimiz Safranbolu’yu Gezdi

Depremzede Misafirlerimiz Safranbolu’yu Gezdi
Yayınlama: 15.03.2023
A+
A-

Safranbolu Belediyesi tarafından yürütülen Kendi Kentimde 1 Gün Turistim projesi kapsamında Safranbolu’da  misafir edilen depremzede vatandaşlar Safranbolu gezdi.

Misak-ı Milli Demokrasi Meydanından başlayan Safranbolu gezisi Hıdırlık’ta verilen ikramların ardından Tarihi Çarşı bölgesinin neredeyse tamamının ziyaret edilmesi ile sona erdi.

Deprem bölgesinden gelen vatandaşların tüm Safranbolu’nun misafiri olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Elif Köse, “ Biz gerek belediyemiz gerekse Safranbolu olarak onların yanında olmaya, depremin yarattığı travmayı unutturmaya devam ediyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Elif Köse, “Bu kapsamda bu gün “Kendi Kentimde 1 Gün Turistim” projemiz kapsamında ilçemizin tarihi mekânlarını, Safranbolu’nun güzelliklerini göstermek istedik. Mutlu olduklarını düşünüyorum. Tabii ki sadece bu gün için değil biz her daim onların yanında olmaya. İhtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz. Amacımız yaşanan felaketi bir an evvel misafirlerimize unutturmak” diye konuştu.

Geziye katılan depremzede aileler, Safranbolu’nun çok güzel ve halkının sıcakkanlı olduğunu ifade ederken, Belediye Başkanı Elif Köse’ye de kendilerine gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür ettiler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.