“Deprem konusu ilimiz için oldukça hayatidir”

“Deprem konusu ilimiz için oldukça hayatidir”
Yayınlama: 19.09.2023
A+
A-

CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, depremin Karabük için oldukça hayati bir konu olduğunu dile getirerek 29 Eylül’de Kentsel Dönüşüm, Markalaşma, Karabük ve Çevresi Deprem-Afet Zirvesi düzenleneceğini duyurdu.

CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay deprem konusunda bir farkındalık oluşturmak amacıyla güzel bir programa imza atacak.

Akay yaptığı açıklamada, “Karabük birinci derece deprem bölgesinde yer alıyor ayrıca nüfusun yüzde 93’ü de birinci derece deprem bölgesinde yaşıyor. Bu açıdan deprem konusu ilimiz için oldukça hayatidir. Karabük Milletvekili olarak, bu konuda üzerime düşen tüm görevi yerine getireceğimden kimsenin kuşkusu olmasın. Ayrıca turizm konusunda adeta bir cevher olan ilimizin tanıtımının daha görünür olması için var gücümüzle çalışacak, şehrimizi bölgenin yıldızı haline getirmek için ne gerekiyorsa yapacağız.” dedi.

Kentsel Dönüşüm, Markalaşma, Karabük ve Çevresi Deprem – Afet Zirvesi

CHP Karabük Milletvekili Akay, Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Konfederasyonu, Karabük Dernekler Federasyonu ve Safranbolu Belediyesi paydaşlığında 29 Eylül Cuma günü Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde Kentsel Dönüşüm, Markalaşma, Karabük ve Çevresi Deprem – Afet Zirvesi gerçekleştirileceğini duyurdu.

Akay düzenlenen programa AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin ve Karabük Valisi Mustafa Yavuz’un da katılacağını ifade ederek düzenlenen zirvede Prof. Dr. Naci Görür, Prof. Dr. Yüksel Yalova, Prof. Dr. Akdemir ve Prof. Dr. Aynur Aydın’ın konuşmacı olacağını söyledi.

Akay açıklamasını, “Zirve’de Kentsel Dönüşüm, Markalaşma, Karabük ve Çevresi Deprem – Afet konularını ele alarak ulusal ve uluslararası boyutta ilimizin sesini duyuracağız.” ifadeleriyle sonlandırdı.

Kaynak: S. Oğuzhan Doğan

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.