Betpasgiris.vip restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com casino siteleri uluslararası lojistik

“Cumhuriyet, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde olmaz denileni başardığımızın ispatıdır”

“Cumhuriyet, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde olmaz denileni başardığımızın ispatıdır”
Yayınlama: 28.10.2022
A+
A-

Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle yayımladığı mesajında Cumhuriyetin, milletimizin birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğinde olmaz denilenin başarıldığını gösteren bir ispat olduğunu söyledi.

Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı Cumhuriyetin kuruluşunun 99. yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Yazıcı, ‘Saygıdeğer Safranbolulular’ hitabıyla başladığı mesajjında, “Millet olarak Cumhuriyetimizin ilanının 99’inci yıldönümünü büyük bir gururla idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 29 Ekim günü, Büyük Türk Milletinin şanlı tarihinde önemli bir dönüm noktasıdır. 29 Ekim 1923’te milletimiz her türlü vesayetin etkisinden kurtulup mutlak bir irade ortaya koyarak kendi geleceğini bizzat kendisinin belirleyeceğini Cumhuriyet ile tescil etmiştir. Cumhuriyet; birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde olmaz denileni başardığımızın ispatıdır. Cumhuriyetin sağladığı ilerleme ortamı sayesinde, ülkemiz her alanda önemli atılımlar gerçekleştirerek, dünyada saygın bir devlet konumuna gelmiştir. Cumhuriyeti ayakta tutan yegâne kuvvet, milletin kendisidir. Milletimiz, cumhuriyeti benimsemiş ve onun bütün değerlerine sımsıkı sarılmıştır. “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesi, devletimizin temelini oluşturmaktadır. Kurtuluş Savaşı’mızın zafere ulaşmasında şüphesiz en büyük pay şanlı milletimizin ve onun kahraman ordusunundur. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk böylelikle kahraman halkımızı ülkesinin gerçek efendisi olmasını sağlamıştır. Bu manada millet olarak büyük bedeller ödeyerek kazandığımız şanlı zaferlerin ardından ilan edilen Cumhuriyet, yalnızca bir rejim değişikliğinin değil, aynı zamanda, dünyada eşine az rastlanır bir kararlılıkla düşmanın önünde aşılmaz bir set olan milletimizin büyüklüğünün de nişanesidir. Milletimiz, büyük mücadeleler sonucunda kendisine armağan edilen cumhuriyeti göğsünde bir şeref madalyası gibi sonsuza dek gururla taşıyacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi “”Türk Milletinin karakter ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.’’ bilincini demokrasi ve milli irade şuuruyla ilelebet koruyacaktır. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve dirliğine saldıranlara karşı kahraman milletimizin verdiği destansı mücadeleler neticesinde milletimiz büyük bir fedakarlık örneği ortaya koyarak muzaffer olmuş, tarihin nadir kaydettiği eşsiz başarıları diğer uluslara örnek olacak şekilde sergileyebilmiş ve bu ulusları da bağımsızlıkları yönünde cesaretlendirebilmiştir. En son 15 Temmuz hain darbe girişiminde de Türk milleti 7 den 70’e büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek demokrasiyi ve milli iradeyi koruma pahasına şehadet mertebesine erişmiş, gazi olmuştur.” dedi.

“Türkiye Cumhuriyeti devleti sonsuza kadar bu topraklarda ilelebet yaşayacaktır”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Türk Milletine düşen görevin, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü savunmak ve ortak menfaatlerde kenetlenerek kardeş olmak olduğunu ifade ettiği mesajında, “Asil milletimizin vatanını, milletini ve demokrasi inancını korumak için gözünü kırpmadan şehit oldukları gerçeği altında oluşan bu irade, aziz milletimizin kadim geçmişinden doğan, tarihiyle bütünleşen ve nihayet Cumhuriyet şuuruyla birleşen ortak değerlerinin bir sunucudur. Bu bağlamda bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli vazife, büyük mücadeleler sonucunda kazandığımız Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak, ortak menfaatlerimiz etrafında kenetlenerek kardeş olmaktan geçmektedir. Buna hiçbir düşman oluşum ve hain güç engel olamayacak ve Türkiye Cumhuriyeti devleti sonsuza kadar bu topraklarda ilelebet yaşayacaktır.

Bu duygularla, bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Bu uğurda eşine az rastlanır bir kahramanlıkla mücadele veren başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi ve onların kıymetli ailelerini saygı, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.” dedi.

(SOD)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.