Betpasgiris.vip restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com casino siteleri uluslararası lojistik

Belediyemizin de Paydaş Olduğu Avrupa Birliği Destekli Proje Sona Erdi

Belediyemizin de Paydaş Olduğu Avrupa Birliği Destekli Proje Sona Erdi
Yayınlama: 24.03.2023
A+
A-

Safranbolu Belediyesi, Kardemir A.Ş, Karabük Üniversitesi ile Karabük AFAD ile 5 ülkenin paydaş olduğu “Endüstriyel Yangınların Önlenmesinde ve Müdahalesinde Yenilikçi ve Etkili Yaklaşımlar” adlı çalışma sona erdi.

Türkiye, Danimarka, İtalya, Slovenya ve Portekiz’in paydaş olduğu ve yaklaşık 2 yıl süren proje kapsamında sanayi tesislerinde çıkan ve önemli derecede can ve mal kaybına yol açan sanayi yangınlarına dikkat çekildi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Safranbolu Belediye başkanı Elif Köse, “ Öncelikle böylesi önemli bir çalışmayı gerçekleştiren, emek veren herkese teşekkür ediyorum. Malumunuz Belediye İtfaiye birimimiz oldukça tecrübeli. Bu proje ile birlikte tecrübelerine önemli bilgileri de eklediler ” dedi.
Proje İle Can ve Mal Kaybını En Aza İndirmek İstiyoruz”
Projenin amacının sanayi tesislerinde çıkan ve önemli derecede can ve mal kaybına yol açan sanayi yangınlarına dikkat çekmek olduğunu kaydeden Başkan Köse, “Sanayi yangınları nitelikleri itibarıyla teknolojik bir afete dönüşebilecek olaylardır. Sanayi kuruluşlarının yer seçiminde yapılacak yanlışlar sonucu katlanması zor sonuçlarla karşılaşabiliriz. Ayrıca bu tesislerde var olan risklerin değerlendirilmesi ve gerekli tedbirlerin titizlikle alınması için tehdidin yönetim kademelerince ciddiye alınması gerekmektedir. Konu ile ilgili eksiklikler yine bu proje ile bir kez daha gündeme gelerek gerekli tedbirlerin alınması da sağlanacak” diye konuştu.
Safranbolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün tüm personeli ile olası yangınlara karşı hazırlıklı olduğunuz da hatırlatan Başkan Elif Köse, bu tür önemli projelerde yer almaya devam edeceklerini söyledi.
Proje kapsamında basımı gerçekleştirilen kitabın ilçemizde bulunan sanayi kuruluşlarına dağıtımına başlandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.