AKBAŞ, Okul Ziyaretlerine Devam Ediyor

AKBAŞ, Okul Ziyaretlerine Devam Ediyor
Yayınlama: 23.05.2023
A+
A-

Günlük okul/kurum ziyaretleri kapsamında Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti.

Okul idarecilerinden okulun eğitim öğretim ve fiziki durumu hakkında genel bir bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ, daha sonra dersliklere girerek öğrenciler ile bir süre sohbet etti.

Öğrencilere akademik alan ile birlikte sosyal kültürel ve sportif alanda da kendilerini geliştirmelerini, kitap okumayı ihmal etmemelerini tavsiye eden AKBAŞ,

Günlük hayatımızda mutlaka kitap okuma programımız olsun. Okuyarak olayları ve gelişmeleri yorumlayabilen, olayları da okuyabilen  iç yüzünü öğrenen bir kişi, öncelikle kendine  olan güvenini artırır. Bu ise aynı zamanda düşünce ufkunu geliştirip, geniş bir görüş açısı sağlayarak, olayları inceleme yeteneği kazandırır. Ayrıca okuyan kişiler çok okumanın beraberinde getirdiği zengin kelime dağarcığına sahip oldukları için, hikmetli ve etkileyici konuşarak hitap ettikleri kişilerde de olumlu bir etki uyandırırlar. Kitap okuyan insan bir toplumda kendini en iyi şekilde ifade etme olanağı sağlar. Bu bağlamda kitap okumayı teşvik etmek amaçlı tüm okullarımıza kütüphaneler kurduk. Anadolu Mektebi Yazar Okumaları projesi gibi birçok kitap okuma etkinlikleri okullarımızda gerçekleşmektedir. Geçtiğimiz eğitim öğretim döneminde akademik, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda ülke genelinde önemli başarılara imza attık. Akademik başarılarımızın yanısıra sosyal, kültürel ve sportif alanlarda 2021 yılında 7 ulusal ve uluslararası derecimiz vardı. 2022 yılında atletizm, hentbol, taekwando gibi birçok alanda Türkiye, Avrupa ve Balkan derecelerimiz oldu. Bu sayı 2022 yılında 20 ye yükseldi. Bu yıl ise 25 seviyesine ulaştı. LGS’de 5 Türkiye Birincisi ve YKS’ de ise 112 öğrencimiz Türkiye Geneli ilk 20.000 içerisinde yer aldı. Bu başarımız tüm sınavlarda kitlesel başarımızda da kaydadeğer bir yükselmeyle adeta taçlanmıştır. Geçtiğimiz yıl akademik başarıda bir ivme kazandık İnşallah bu yılda üstüne ekleyerek başarıyı devam ettireceğiz. Başarının devamı için sizlere ücretsiz olarak dağıttığımız yardımcı kaynak kitaplarını mutlaka inceleyin ve kaynaklarda yer alan tüm soruları çözmek için gayret gösterin. İnanıyorum ki bu yardımcı kaynak paketi akademik başarı seviyenizi artıracaktır.  Bu düşünceler ile 4 Haziran’da gerçekleştirilecek olan LGS’de hepinize başarılar diliyorum. Biz sizlere güveniyoruz.” dedi.

Kaynak: Özlem Yıldız

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.