Yıldırım, esnafın sıkıntılarını ve beklentilerini açıkladı

Yıldırım, esnafın sıkıntılarını ve beklentilerini açıkladı
Yayınlama: 06.04.2023
A+
A-

Koltuğu hakederek görevini yerine getiren ve her daim esnafın sesi olan Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yıldıray Yıldırım, yaptığı açıklamayla esnafın dertlerini ve beklentilerini tekrardan kamuoyunun gündemine taşıdı.

Her daim esnafla iç içe olan ve esnafın yaşadığı sıkıntıları ve beklentilerini daima kamuoyunun gündemine taşıma gayreti gösteren Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yıldıray Yıldırım, geçtiğimiz günlerde meclisten geçen ve Resmi Gazete’de yayımlanan yapılandırma kanunu, esnafların sıkıntılarını ve beklentilerini dile getiren açıklamalarda bulundu.

“Esnaflarımızda bu ödemeleri yapacak güç yoktur”

Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yıldıray Yıldırım, esnafın yaşadığı sıkıntıları ve beklentileri dile getirdiği açıklamasında, “Yapılandırma esnafımız açısından olumlu gibi görünse de küçük esnafımız bitme noktasına gelmiştir. Esnaflarımızda bu ödemeleri yapacak güç yoktur. Bağkurlu esnaflarımız EYT’de çok mağdur olmuştur. Şimdi SGK’lı ve Bağkur’lu olanların eşitlenme çalışması yapılmaktadır. Bu çok acil EYT için de uygulanmalı, Bağkurlu esnaflarımızın mağduriyeti giderilmelidir. Yapılandırma için SGK ve vergi dairesi borç ödemesi karşılığı faizsiz kredi desteği sağlanmalıdır. Bağkurlu esnafımız rapor aldığında sigortalı gibi raporlu olduğu günlerin ücreti devletimizce karşılanmalıdır. Bağkurlu esnafımız borcu olsa dahi sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanmalıdır.” dedi.

Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yıldırım yaptığı açıklamada, vergi dairelerinde ve Sosyal Güvenlik Kurumları’nda işlemlerin ilgili programların kurulması ile başladığını dile getirerek, “E-devlet üzerinden de yapılandırma işlemleri yapılmaktadır. İşlemlerinde sıkıntı yaşayan tüm üyelerimiz odamızla iletişime geçebilir.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.