Yavuz’dan ELEK ziyareti

Yavuz’dan ELEK ziyareti
Yayınlama: 18.11.2023
A+
A-

Vali Mustafa Yavuz’un Eşi Süreyya “El Emeği Kadın Girişimci Kooperatifi “ELEK”i ziyaret etti.

Vali Mustafa Yavuz’un Eşi Süreyya Yavuz, Kadınların sosyalleşerek aynı zamanda da kendilerini geliştirerek gıda ve hediyelik eşya üretimi gerçekleştirmek amacıyla kurulan, kısa adıyla “ELEK” olan El Emeği Kadın Girişimci Kooperatifi’ni ziyaret etti.

ELEK’in çalışmaları, yürüttükleri faaliyetler hakkında bilgiler veren Kooperatif Başkanı Hanife Yavaşcı, amaçlarının kendilerini geliştirerek, yaptıkları doğal ürünleri pazarlayarak aile bütçesine katkı sağlamak olduğunu ifade etti.

Kadınlarımızın üretime katılarak aile ve ülke ekonomisine sağladıkları katkıların, her geçen gün arttığını ifade eden Hanımefendi Yavuz, “Kadınlarımızın ekonomiye verdiği katkının yanı sıra, yöresel ürünleri, yöreye özgü doğal malzemelerle üreterek satışının yapılması ve pazarlanması oldukça önemli. Bu anlamda, önemli bir misyonunuz var. Aynı zamanda bu ürünlerin gelecek nesillere aktarılması ve devamlılığının sağlanması noktasında büyük bir önemi var. Bu bakımdan sizleri tek tek kutluyorum. Özverili çalışmalarınız ve paha biçilmez emekleriniz için teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.