Vergili’den gündeme dair çarpıcı açıklamalar

Vergili’den gündeme dair çarpıcı açıklamalar
Yayınlama: 28.04.2023
A+
A-

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, gündemde olan belediye şirketi, ittifak yorumları ve Cem Şahin ile ilgili konularda çarpıcı açıklamalarda bulunurken açıklamasındaki FETÖ vurgusu da dikkat çekti.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili gündeme dair yapmış olduğu açıklamasına belediye şirketiyle ilgili başlarken konuyla ilgili olarak, “Öncelikle bizim şirketimiz kurulmuş bir şirket değil. Kurulmasıyla ilgili izin istemiş olduğumuz bir şirket. Bunda da biz şu faaliyetlere bulunacağız diyoruz. Strateji ve Bütçe Başkanlığı o zaman şu faaliyetleri çıkartın şirketinizi kurun derdi. Bu iş bu kadar basitti. Bize söylenen bu rutin bir yazıdır. Biz belediyelerin bu faaliyetleri iktisadi teşebbüs içerisinde yapmasını istiyoruz. Bizde çekindiğimiz noktaları söyledik.Böyle bir yazı gelebilir. Fakat bir arkadaşımız bunu alıp haber sitesine koyuyor ve bir sürü eleştiriler yapıyor. Bu izin verilseydi ben daha hızlı iş yapar, bir sürü personel alırdım.” dedi.

Açıklamasında, “Biz şuan neticede Cumhur ittifakıyız. Biz şuan kadar Cumhur ittifakının kuralları dışında hiç bir iş yapmadık.” ifadelerine yer veren Karabük Belediye Başkanı Vergili, “Cumhur ittifakıyız diye ben Cumhuriyet Halk Partisi Karabük 1. Sıra Milletvekili adayını kabul etmeyip, Adalet ve Kalkınma Partisi Karabük 1. Sıra adayını kabul edeceğim diye de bir kural yok. Sonuçta bende bu memlekette yerelde siyaset yapan birisiyim. Şirket kurulmazsa kurulmasın. Ben bugüne kadar hiç ‘şirket kurulmadı, otobüslerim yatıyor’ diye bir şey dedim mi? Şuan otobüslerimizin bekleme gerekçesi farklı. Eğitimler verilip, personeller alındıktan sonra otobüsler faaliyete başlayacak. Ben bu işi bir şekilde çözerim ve çözüyorum da.” dedi.

“Demek ki aynı yapı devam ediyor”

Cumhurbaşkanlığı’ndan çıkan bir yazının yerel medyada yayımlanmasına 15 Temmuz göndermesi yapan Karabük Belediye Başkanı Vergili, “Bu yanlış bir şeydir devletin sırrı bu şekilde ayaklar altında gezmez. Cumhurbaşkanlığı’nın sırrı böyle yerel gazetecilerin ayağına düşmez. Hala Cumhurbaşkanlığından böyle evraklar dışarı çıkabiliyor. Biz bunu 15 Temmuz’dan önce de gördük. 15 Temmuz’dan önce Karabük Valiliği’nin ve Karabük Belediyesi’nin evraklarının bu şekilde dışarı çıktını görüyorduk. Hatta bu konuda Vali beyi de uyarmıştım. Demek ki aynı yapı devam ediyor. Normalde Cumhurbaşkanlığı’ndan toplu iğnenin dahi çıkmaması gereklidir. Bu yazının çıkması çok vahim bir şeydir. Bu yazıyı kim servis edebilir. Siyaset için Cumhurbaşkanlığı’nın yazıları bu şekilde yerlerde gezer mi? Devletin bunu düşünmesi gerekiyor. Ben gerekli işlerde bulunacağım. Cumhurbaşkanlığı’na ve savcılığa bildireceğim. Gerekeni devlet yapar.” dedi.

“Ankara’dasın madem Ankara’dan Milletvekili ol”

Karabük Belediyesi ve kendiyle ilgili yayımlanan yazının siyaset amaçlı olduğunu ifade eden Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, açıklamasında AK Parti Karabük Milletvekili Adayı Cem Şahin’e de değinerek, “Yazı tamamen siyaset amaçlı. Yazıda yazılmış zaten Cem Şahin’i sık sık eleştiri hedefi haline getiren diye. Buradan da yeniden eleştireyim. Cem Şahin’in Adalet ve Kalkınma Partisi Karabük 1. sıra Milletvekilliğinde ne işi var. Karabüklüler 20 yıllık Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarlığında Cem Beyi kaç kere görmüşler? 1. sıraya kim gelirse gelsin milletvekili. Cem beyin hakkı değil mi? Milletvekili olamaz mı? Ankara’dasın madem Ankara’dan Milletvekili ol. Burada da bu işe gönül vermiş, Karabük’ün sorunlarını bilen bir sürü arkadaş milletvekili olmak için bekliyorlardı. Cem bey Karabük’ün hangi sorununu biliyor?” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.