Betpasgiris.vip restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com casino siteleri uluslararası lojistik

Vali Yavuz, sürücüleri trafik kuralları konusunda uyardı

Vali Yavuz, sürücüleri trafik kuralları konusunda uyardı
Yayınlama: 15.06.2024
A+
A-

Karabük Valisi Mustafa Yavuz, trafik ve asayiş uygulama noktalarını ziyaret ederek, bayram tatili için memleketlerine gelen sürücülere ve yolcuları trafik kuralları konusunda uyararak bayramlarını tebrik etti.

 Karabük Valisi Mustafa Yavuz, Karabük Emniyet İl Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay İsmail Gökcek ile birlikte KurbanBayramı münasebetiyle asayiş ve uygulama noktalarını gezdi. Vali Yavuz, durdurulan araçlarda emniyet kemeri kontrolü yaparak, sürücülere uyarılarda bulundu. Vatandaşların bayramlarını da kutlayan Yavuz, araçlardaki çocuklara hediyeler verdi.

Uygulama sonunda açıklamalarda bulunan Karabük Valisi Mustafa Yavuz,vatandaşların sevdiklerine ulaşmak için yolcuğa çıktıklarını ve trafik ve asayiş uygulama noktalarını ziyaret ederek vatandaşları trafik kuralları konusunda uyarılarda bulunduğunu söyleyerek, “Bugün 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin ilk günündeyiz. Kurban Bayramı tatili bugün itibariyle başladı. Ülkemizin her köşesinde olduğu gibi Karabük’ümüzde de ana arterlerimizde vatandaşlarımız sevdiklerine kavuşmak için Kurban Bayramı yolculuğuna çıktılar. Bütün arterlerde önceki günlere göre bir trafik yoğunluğu var ama akıcı bir trafik yoğunluğu yaşanıyor. Ben bütün vatandaşlarımızın sevdiklerine, saydıklarına, ailelerine sağlıkla, huzurla, kazasız belasız kavuşmalarını diliyorum ve aziz milletimizin ve Karabüklü hemşehrilerimizin de Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. İçişleri Bakanlığımızın talimatıyla, bütün ülkemizde ve 81 ilimizde olduğu gibi Karabük ilimizde de trafik tedbirlerimizi ve Kurban Bayramı tedbirlerimizi planladık ve uygulamaya koyduk. Bugün de burada emniyet personelimizin yapmış olduğu trafik denetimlerine katılarak, onlarla birlikte vatandaşlarımızın hem bayramlarını tebrik ettik hem de trafik denetimlerine katıldık.” dedi.

“160 Ekip ve 929 Personelle sahada olacağız”

Kurban Bayramı tatili süresince Karabük’te emniyet ve jandarma ekiplerinin sahada alacağını ve yolculuğa çıkan vatandaşları trafik kuralları konusunda ricalarda bulunduğunu söyleyen Vali Yavuz, “9 gün boyunca sahada olacağız. Emniyetimiz 59 ekip ve 494 personel, jandarmamız ise 101 ekip ve 435 personel olmak üzere toplam 160 ekip ve 929 personelle bayram boyunca bu tatil boyunca sahada olacağız. Biz vatandaşlarımızdan trafik kurallarına uymalarını, emniyet kemerlerini takmalarını, aşırı hız yapmamalarını, telefonla konuşmamalarını, yorgunluk belirtisi hissettiklerinde mola vererek yorgunluklarını gidermelerini özellikle istiyoruz. Trafik kurallarına uymalarını bekliyoruz. Çünkü sevdikleri onları sağ salim, huzurlu bir şekilde görmek istiyor. Trafik kazalarının yaşanmasını istemiyoruz. Kimsenin acı çekmesini, kimsenin acıyla karşılaşmasını istemiyoruz. Bu anlamda da vatandaşlarımızın bu kurallara uyarak seyahat edeceklerine inanıyoruz.” dedi.

4.8 Milyon TL İhtiyaç Sahiplerini Buldu

Kurban Bayramı nedeniyle Karabük’te hayvan satış ve kesim yerlerinde yapılan planlamalar, denetimler ve yardıma muhtaç vatandaşlara yapılan maddi yardımlar dile getiren Karabük Valisi Mustafa Yavuz, “Kurban Bayramı olması nedeniyle hayvan satış yerlerimizde ve kurban kesim yerlerimizde de gerekli planlamaları ve koordinasyonu sağladık. Gerek Tarım İl Müdürlüğümüz, gerek belediyemiz, gerek diğer kurumlarımızla birlikte her türlü denetimlerimizi, aynı zamanda emniyet ve jandarma kontrollerini ve denetimlerini yapıyorlar. Bu anlamda da tüm tedbirleri aldık. Ayrıca, yine Kurban Bayramı’nda Bakanlığımızdan gelen yaklaşık 4.8 milyon TL’lik ödeneği, Karabük’teki fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza, yetim ve öksüzlere dün itibariyle göndererek onların kurban harcamalarında katkı sağlanması noktasında da çalışmalarımızı tamamladık. Diğer trafik tedbirlerimizi, itfaiyemiz, 112 Acil Servisimiz ve diğer birimlerimiz de bayramla ilgili bütün tedbirlerini alarak çalışmalarını tamamladılar ve 9 günlük bayram tatiline bu şekilde tedbirlerimizi girdik.” ifadelerin kullandı.

Yavuz, ardından Karabük Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne ziyaret ederek herkesin bayramını kutladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.