Seçimde son viraj

Seçimde son viraj
Yayınlama: 08.05.2023
A+
A-

2023 Genel Seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı Seçimi için son haftaya girilirken Karabük’te de heyecan doruk yapmaya başladı.

14 Mayıs Milletvekili Seçimleri için Karabük’te adaylar vites arttırırken her parti kendi adayı için iddialı açıklamalar yapmaya devam ediyor.

2018 seçimlerinde 83 bin 252 oy alan AK Parti’de hem genel siyaset ve koşullar, hem de aday seçimlerindeki bölge tercihlerinin tepkilere yol açmasıyla oy kaybı yaşanacağı öngörülüyor.

25 bin 772 oy alan ve İYİ Parti’nin sayesinde milletvekili çıkaran CHP’de ilk başlarda bir tepki olduğu konuşulsa da Yenice’nin Cevdet Akay’ı milletvekili yapmak için bütünleştiği görülüyor.

MHP ve İYİ Parti’li seçmen sahada çalışmalarının olumlu yönde olduğunu belirterek seçimlerde kendi milletvekili adayını meclise göndereceklerini iddia ediyorlar.

2018 Genel Seçimlerinde MHP 21 bin 007, İYİ Parti ise 18 bin 829 oy almıştı.

Arıcaklı Özer, Yeniden Refah ile sürpriz yapabilir

Karabük’te adayların açıklanmasıyla AK Parti başta olmak üzere CHP, MHP ve İYİ Parti’de tepkiler yaşanmasına karşın baraj sorunu olmayan Yeniden Refah Partisi’nin 1. sıra adayı İsmail Özer’in ve ailesinin yıllardır Karabük’te esnaf olması ve Karabük’te yaşaması sahalarda konuşulmaya başlanmıştı.

Bölgeciliğin aday adaylığı ve adaylık belirlenmesinde ön plana çıktığı Karabük’te merkez oylarının belirli kısmının Arıcaklı Özer’e döneceği ve Yeniden Refah Partisi’nin seçimlerde hatrı sayılır bir oy alabileceği konuşuluyor.

MHP’li seçmenler de AK Parti’de yaşanan sorunlardan teveccühün kendilerine yöneleceğini bekliyor.

2018 genel seçimlerinde %53’ü aşan bir orana sahip olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a %65’in üzerinde oy çıkartan AK Parti’nin Karabük’te oy oranında düşüş olsa da 1. Parti olarak 2 milletvekiliyle mecliste yerini alacağı öngörülüyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.