Betpasgiris.vip restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com casino siteleri uluslararası lojistik

GÜNCEL KONULAR
+ TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE
Karabük Bartınlılar Derneği tarafından hazırlanarak hibe desteği almaya hak kazanan “Kadın Emeği Üretime Dönüşecek” projesi imza töreni Vali Mustafa Yavuz’un katılımıyla gerçekleşti. Karabük Bartınlılar Derneği tarafından hazırlanan “Kadın Emeği Üretime Dönüşecek” projesi hibe desteği almaya hak kazandı.Projenin imza töreni Valilik Makam Toplantı Salonunda gerçekleşti. Projeyle Karabük T Tipi Ceza İnfaz...
24.05.2024
0
AK Parti İl Başkanı Ferhat Salt, AK Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin, Ali Keskinkılıç ve Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya’nın takipleriyle Mayıs ayında gerçekleştirilen proje ihalesi, seçim döneminde yapılan vaatlerin gerçeğe dönüştüğünün önemli bir kanıtı oldu. 1. ve 2. Etapları tamamlanan kentsel dönüşüm projelerinin ardından Soğuksu Mahallesi’ndeki 3. Etap çalışmaları...
24.05.2024
0
Geçtiğimiz gün Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Karabük İl Başkanlığında gerçekleşen bayrak  değişiminde, Karabük Ülkü Ocakları İl Başkanlığına İbrahim Can Kasapoğlu getirildi. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Karabük İl Başkanlığı‘nda geçtiğimiz gün gerçekleşen görev değişimi törenine Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Kadir Ensar Ejder...
24.05.2024
0
Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın babası Sadık Yalçın Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı’yı ziyaret etti. Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın babası Sadık Yalçın, Ankara’ya taşınması sebebi ile Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı’ya veda ziyaretinde bulundu. Kaymakam Yazıcı ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.
24.05.2024
0

Sayın Türker İNANOĞLU’nun ardından

Yayınlama: 05.04.2024
A+
A-

Sayın Türker İNANOĞLU’nun 02.04.2024 günü vefat ettiğini öğrenmek, ülkemiz sanat ve kültür çevrelerinin yanı sıra ve daha çok, Safranbolulu hemşehrilerince  büyük bir hüzünle karşılandı.

04.04.2024 tarihinde İstanbul’daki hazin bir törenle ebedi istirahatgahına tevdi edilen sevgili okul arkadaşım Türker İNANOĞLU’nun vefatı, ülkemiz açısından olduğu kadar, Safranbolu için de yeri doldurulamayacak büyük bir kayıp oluşturdu.

Kendisi, yaşamı boyunca  yoğun bir çalışma ortamında olmasına karşın, her zaman Safranbolu’dan, Safranbolu’nun sorunlarından ve Safranbolu’daki mahalle ve okul arkadaşlarından söz edilmesini isterdi. Yaradılıştan arkadaş canlısıydı. Herkesin sevgisini kazanan bir kişiliğe sahipti.

1950’li yılların başlarında, ortaokul öğrenimi sonrasında Safranbolu’dan ayrılıp, İstanbul’a gittiğinde ilgi alanı film sektörü oldu ve bu alanda çok kısa sürede kendi film şirketini kurarak  büyük ün kazandı. Yıllar boyu film afişlerinde, video filmlerinde ve televizyon dizilerinde ERLER FİLM ya da Türkler İNANOĞLU adının yazılı olduğunu görmek, Safranboluluları hep sevindirdi, gururlandırdı.

Sadece film yapımında değil, açtığı gösteri merkeziyle, kurduğu TÜRVAK Vakfı ve gerçekleştirdiği kültürel etkinliklerle ve gençlere tanıdığı eğitim olanaklarıyla, ülkemiz sanat ve kültürüne çok değerli katkılar sağladı; Türkiye’nin sinema dalında önde gelen yapımcı ve yönetmenlerinden biri oldu.  Sonunda,  çok isabetli bir tanımlamayla “Bay Sinema” olarak adlandırılmaya başlandı.

Kültür ve sanat alanındaki başarılarıyla ve  gerçekleştirdiği etkinliklerle Sayın Türker İNANOĞLU’na, 2015 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde ve  2017 yılında da Karabük Üniversitesi’nde  “Onursal Doktora” payesi verilmesi uygun bulundu.

Nihayet 2018 yılında da “Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü” ile onurlandırıldı.

Tüm bu nitelikleriyle, kazanımlarıyla Sayın İNANOĞLU, uzun yıllar boyu Safranboluluların hep övünç ve kıvanç kaynağı olmayı sürdürdü. Birkaç yıl önce de Safranbolu’ya kendi adı verilen, Karabük Üniversitesi’ne bağlı İletişim Fakültesi’ni kazandırmasıyla, eğitim ve öğrenim alanında da Safranbolu’ya büyük bir katkı sağladı.

Karabük Üniversitesi Safranbolu Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi, çok değerli bir yüksek öğrenim kurumu olmasının yanı sıra, Türker İNANOĞLU’nun Safranbolu’da sadece yakın akrabaları, arkadaşları ve kendisini tanıyanlar tarafından biliniyor olarak kalmamasını; bundan böyle, gelecek kuşaklar tarafından da tanınmasını ve şükran duygularıyla yadedilmesini sağlayacaktır.

Safranbolulu hemşehrilerimin  ortak duygularına da tercüman olmaya çalışarak, Saygıdeğer İNANOĞLU Ailesi bireylerine taziyelerimi sunuyorum, acılarını paylaşıyorum. Değerli arkadaşımın Allah’ın rahmet ve mağfiretine mazhar olmasını diliyorum.

Manevi varlığı önünde saygıyla eğiliyorum. Ruhu şad; mekanı cennet olsun.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.