Betpasgiris.vip restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com casino siteleri uluslararası lojistik

Şahin, Keskinkılıç ve Akay meclis yolcusu

Şahin, Keskinkılıç ve Akay meclis yolcusu
Yayınlama: 14.05.2023
A+
A-

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimleri’nde Karabük’ten meclise gönderilen milletvekillerinde koltuk sayısı değişmezken AK Parti 2 adayını CHP ise 1 adayını meclise taşıdı.


Karabük’te kesin olmayan seçim sonuçlarına göre AK Parti Milletvekili adayları Cem Şahin’e ve Ali Keskinkılıç’a, CHP Milletvekili adayı Cevdet Akay’a meclis yolu göründü.
Karabük genelinde 726 sandıkta 181 bin 842 seçmenin oy kullanacağı 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde sandıklar 08.00 itibariyle açıldı. Seçmenler sabahın erken saatlerinde sıraya girerek oy kullanmaya başladı. Kesin olmayan sonuçlara göre Karabük’te %86’nın üzerinde seçmen sandığa gitti. Sandıkların kapanmasıyla tasnif ve sayımların hummalı bir çalışmayla gerçekleştirildiği Karabük’te gece geç saatlere kadar seçim kurullarına sandıklar taşınmaya bir yandan da sonuçların sisteme girilmesine devam edildi.
Kesin olmayan seçim sonuçlarına göre Karabük’te AK Parti 1. Parti olurken sıralama CHP, MHP ve İYİ Parti, Yeniden Refah Partisi şeklinde oldu. Geçmiş dönemlere göre AK Parti Karabük’te de kan kaybı yaşarken buna karşın seçim sonuçlarında bir değişim yaşanmadı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.