“Safranbolu olarak yaygın eğitimde de oldukça başarılı bir konumdayız”

“Safranbolu olarak yaygın eğitimde de oldukça başarılı bir konumdayız”
Yayınlama: 01.12.2022
A+
A-

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Safranbolu Halk Eğitimi Kursları ziyaretinde Safranbolu olarak örgün eğitimde olduğu gibi yaygın eğitimde de oldukça başarılı bir konumda olunduğunu söyledi.

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Safranbolu Halk Eğitimi Kurslarını ziyaret etti. Gümüş’e Şube Müdürü İhsan Parlak’ın eşlik ederken Gümüş, ziyarette Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hüseyin Şeker’den yeni eğitim öğretim yılında açılan ve devam etmekte olan kurslar hakkında bilgiler aldı.

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, daha sonra kursiyerlerle görüşerek onlarla sohbet etti ve çalışmalarını izledi.

Gümüş ziyaret sonrası yaptığı açıklamada “İlçemizde örgün eğitimin yanı sıra her yaş grubundan bireylerin isteğe bağlı olarak çok farklı alanlarda eğitim alabildikleri yaygın eğitim faaliyetlerimiz ve kurslarımız bulunmakta. Halk Eğitimi Merkezlerimiz yaygın eğitim faaliyetlerinin yürütüldüğü en önemli kurumlarımızın başında geliyor. Safranbolu olarak örgün eğitimde olduğu gibi yaygın eğitimde de oldukça başarılı bir konumdayız. Safranbolu Halk Eğitim Merkezimizde 7’den 70’e her yaştan insanımıza yiyecek alanından giyime, ahşap süslemeden el sanatlarına, sanattan meslek edindirmeye varıncaya kadar pek çok alanda açılmış olan kurslarla vatandaşlarımıza hizmet veriliyor. Halk eğitim kurslarımız bir taraftan kursiyerlerimizi meslek sahibi yaparken diğer taraftan onların ev ve ülke ekonomisine katkı sağlamalarına imkân sunmaktadır. Medeniyetimizde “Öğrenmenin yaşı yoktur.” ilkesinden hareketle eğitim öğretim hayat boyu devam eden bir süreç olarak kabul görmüştür. Halk Eğitimi Merkezlerimiz hayat boyu devam eden öğrenme ihtiyacının karşılandığı kurumlarımızdır. Burada böylesine önemli ve anlamlı bir hizmetin içinde yer alan yöneticilerimize ve öğretmenlerimize özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Heyecanla ve istekle kurslarımızdan istifade eden farklı yaş gruplarından kıymetli kursiyerlerimizi tebrik ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.