Safranbolu Belediyesi tohum çeşitliliğini artıyor

Safranbolu Belediyesi tohum çeşitliliğini artıyor
Yayınlama: 10.03.2023
A+
A-

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, belediyeye bağlı olan uygulama ve üretim birimde tohum çeşitliliğini arttırarak çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Safranbolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışmalarına devam eden Uygulama ve Üretim Birimi yerli tohum üretimi çalışmalarını tohum çeşitliliğini arttırarak devam ediyor.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Safranbolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışmalarına devam eden Uygulama ve Üretim Biriminin bir fabrika gibi çalışmalarına devam ettiğini söyleyerek, “Arkadaşlarımız maniyenin yanı sıra şeker fasulye, empürme fasulye, sultaniye bamyası gibi sebzelerle beraber değişik illerden aldığımız 150 farklı çeşit tohumda çoğaltılmaya başladı. Safranbolu Belediyesi üreten bir belediye. Bu bağlamda üretmeye, belediyemize dolayısı ile Safranbolu’muza kazandırmaya devam edeceğiz.” diyerek tohum çeşitliliğini arttırmak için çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Safranbolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü‘ne bağlı olarak çalışmalarına devam eden Uygulama ve Üretim Birimi seralarında yerli tohum üretimine devam ettiklerini vurgulayan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, şu anda belediye seralarında 30 binin üzerinde maniye tohumunun hazır olduğunu söyledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.