Betpasgiris.vip restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com casino siteleri

Safranbolu bayramın bereketini yaşadı

Safranbolu bayramın bereketini yaşadı
Yayınlama: 24.04.2023
A+
A-

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan Safranbolu’da bayram tatilinde tesisler doldu.

Herhangi mimari plana dayanmaksızın 18, 19. ve 20. yüzyıl başlarında inşa edilen, 3 katlı 6-8 odalı geleneksel evlerin yer aldığı ilçe, büyükşehirlere yakınlığı dolayısıyla bayram tatili için en çok tercih edilen rotalar arasında yer aldı.

Kültürel zenginliklerini korumadaki başarısıyla “Dünyada en iyi korunan ilk 20 kent” arasına giren ilçeye çeşitli tur ve geziler kapsamında gelen turistler, otel ve pansiyonların tamamını doldurdu.

Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği (SAFTİD) Başkanı Şebnem Urgancıoğlu Ergüder, tatili yoğun geçirdiklerini anlattı.

İlçenin kültür turizminde ilk akla gelen yerlerden olduğunun altını çizen Ergüder,

“150 binin üstünde konuk ağırladığımızı düşünüyoruz. Gerçekten hareketliydi. Tabii ara tatile denk gelmesi, ilkbahar oluşu ve Safranbolu’nun en keyifli sezonlarından biri olması bunda rol oynadı. Bu bayramla düşen sezonu tekrar açmış olduk.” dedi.

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan Karabük’ün Safranbolu ilçesinde de bayram tatilinde tesisler doldu. Herhangi mimari plana dayanmaksızın 18, 19. ve 20. yüzyıl başlarında inşa edilen, 3 katlı 6-8 odalı geleneksel evlerin yer aldığı ilçe, büyükşehirlere yakınlığı dolayısıyla bayram tatili için en çok tercih edilen rotalar arasında yer aldı. Kültürel zenginliklerini korumadaki başarısıyla “Dünyada en iyi korunan ilk 20 kent” arasına giren ilçeye çeşitli tur ve geziler kapsamında gelen turistler, otel ve pansiyonların tamamını doldurdu. ( Ahmet Özler – Anadolu Ajansı )

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.