Rektör Polat Konya’ya Geri Dönüyor

Rektör Polat Konya’ya Geri Dönüyor
Yayınlama: 25.04.2023
A+
A-

2 dönemdir Karabük Üniversitesi Rektörü olarak görev yapan Prof. Dr. Refik Polat’ın görev süresi bittiğinde Konya Selçuk Üniversitesi’nde çalışmaya devam edeceğinin duyulması Polat’a olan tepkilerden dolayı kamuoyunda kaçış planı olarak değerlendirildi.

19 Mart 2015 günü Karabük Üniversitesi Rektörü olarak Resmi Gazete’de atama kararı yayımlanan Prof. Dr. Refik Polat, 2015 yılından günümüze kadar Karabük Üniversitesi Rektörü olarak görev yaptı.

Karabük Üniversitesinde dönemi boyunca bir çok yabancı öğrencinin eğitim aldığı bilinirken, hem akademik personelinin hem de şehrin talep ve isteklerine kayıtsız kaldığı konuşulan Prof. Dr. Polat 2 dönem rektörlük görevinin ardından memleketi Konya’ya geri dönüyor.

Prof. Dr. Refik Polat’ın Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Akademik’te kadrosunun Selçuk Üniversitesi’nde olduğunun görülmesi Karabük kamuoyunda Polat’ın ‘kaçış güzergahı Konya’ şeklinde yorumlandı.

Karabük Üniversitesi Kurucu Rektörü rahmetli Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın görev bitiminde de Karabük için mücadele etmesi, Karabük’ten ayrılmaması ve Karabük’e bir Karabüklü gibi hizmet etmesinin aşikar olduğu bir ortamda görev süresi bitmesiyle memleketi Konya’ya gidecek olan Polat’ın şehirden, akademik personelden ve yeni atanacak rektörden çekindiği konuşulmaya başlandı.

Karabük Üniversitesi personelinde, öğrencilerinde ve şehirde yaşanan olumsuz hava ve tepkilerin, Polat’ın koltuğu gittikten sonra daha artacağından böyle bir karar aldığı kamuoyunda düşünülüyor.

Ayrıca söz konusu bu durum Karabük’ün kullanılıp atıldığı ve şehrin dinamiklerinin gerekli tepkileri vermekte yetersiz kaldığını da ortaya çıkardı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.