Milletvekili İthal Ediyoruz

Milletvekili İthal Ediyoruz
Yayınlama: 10.04.2023
A+
A-

Karabük ilinde yaşayan havasını soluyan , suyunu içen, zehrini çeken vatandaşların yanı sıra siyasi partilerde görev yapan bu milletin kahrını çeken  insanları bir çırpıda silip atan siyasi parti merkez yöneticileri Karabük’e ithal vekil  adayları gönderiyor.

Nüfus kütükleri Karabük’müş

Peki Karabük Nerede?

Yaşı 45-50 üzerinde olanlar bilirler Kemal Oyman’ da benzinlikte bakanlar karşılanırdı, davul zurnalı bir törenler yapılırdı,   artık davul zurna ile bakanları değil milletvekili adaylarını karşılayacağız anlaşılan.

Ak Parti’de Karabük’ün ağabeyi TBMM Eski Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Mehmet Ali Şahin’in oğlu Cem Şahin liste başı olurken, İyi Parti’de Ovacık Belediyesi Eski Başkanı Mustafa Dursun’un kızı Kübra Dursun, CHP’de ise Cevdet Akay listenin ilk sırasında yer aldı.

AK Parti’de Beklenen Oldu

AK Parti’nin Milletvekili Aday Listesi belli oldu. Buna göre TBMM eski Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi  Mehmet Ali Şahin’in oğlu Cem Şahin listenin ilk sırasında yer aldı. İkinci sırada ise Ali Keskinkılıç, üçüncü sırada Hüseyin Gündoğdu yer aldı.

MHP  Ahmet  Dönmez’le

Milletvekili aday listelerinde ilk sürpriz Milliyetçi Hareket Partisinde yaşandı. İlk sıraya 2018 Yılında MHP’den 3. sıradan Milletvekili adayı olan Ahmet Dönmez’in getirilmesi partide ve Yenice ilçesinde adeta şok etkisi yarattı.

CHP’de Cevdet Akay

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) . Milletvekili aday listesinde Cevdet Akay sürprizi yaşandı. CHP’de Safranbolu İlçe Başkanı iken, Karabük İl Başkanlığına seçilen Abdullah Çakır bu görevinden istifa ederek aday adaylığını açıklamıştı. Partinin değişik kademelerinde uzun yıllar görev yapan Bayram Karadağ ise listenin üçüncü sırasında yer aldı.

İYİ Parti’de  Kübra Dursun

Milletvekili Aday listelerinde en fazla sürprizin yaşandığı parti İYİ Parti oldu.  İYİ Parti’nin Milletvekili aday listesinin ilk sırasında Ovacık Belediye eski Başkanı Mustafa Dursun’un Kızı Kübra Dursun yer aldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.