Macaristan’da KARÇEL imzası

Macaristan’da KARÇEL imzası
Yayınlama: 20.11.2023
A+
A-

ŞİŞECAM’ın, Macaristan’da faaliyetlerine başlayacağı Greenfield cam ambalaj tesisinin yapısal çelik imalat ve montaj işlerini kapsayan projede DOĞUŞ İnşaat’ın çözüm ortağı KARÇEL olurken KARÇEL A.Ş. marka değerini artırarak uluslararası pazarlarda tüm faaliyetlerini genişletmeye devam ediyor.

KARDEMİR A.Ş. tarafından konula ilgili yapılan açıklamada, “Bağlı Ortaklığımız KARÇEL A.Ş., camın tüm temel alanlarında faaliyet gösteren tek küresel şirket olan ŞİŞECAM’ın, Macaristan’ın Kaposvar şehrinde faaliyetlerine başlayacağı Greenfield cam ambalaj tesisinin yapısal çelik imalat ve montaj işlerini kapsayan projede DOĞUŞ İnşaat’ın çözüm ortağı oldu.” denildi.

2023 yılı ocak ayı itibariyle Macaristan’ın Budapeşte şehrinde şube kurulumunu tamamlayan KARÇEL A.Ş., Avrupa’da yapısal çelik faaliyetlerine başlayarak ilgili projede çeliğe imzasını atarak önemli bir rol üstlendi. Bu proje ile birlikte KARÇEL A.Ş. marka değerini artırarak uluslararası pazarlarda tüm faaliyetlerini genişletmeye devam ediyor.

KARDEMİR A.Ş. bünyesinde 1966 yılında Türkiye’nin ilk çelik konstrüksiyon atölyesi olarak faaliyetlerine başlayan KARÇEL A.Ş. CNC, elektronik, mekanik ve hidrolik modern tezgâhlar ile donatılmış, Türkiye’nin en büyük çelik yapı fabrikalarından biri olup sahasında; yapısal çelik imalatı, mekanik imalat ve inşaat alanlarına çelik konstrüksiyon üretimini, vites artırarak sürdürüyor.

KARDEMİR A. Ş.’den yapılan açıklamada KARÇEL’in Türkiye’nin değişik yerlerinde endüstriyel üretim tesisleri, binalar, demiryolu ve karayolu köprüleri, tren vagonları ve çimento fabrikaları gibi büyük yatırımların çelik konstrüksiyon imalatının da baş mimarı olarak dikkat çektiğini belirtilerek KARÇEL A.Ş.’nin yetkinlikleri arasında köprülü vinç, pergel vinç, portal vinç ve özel proses vinçlerin projelendirme, imalat, montaj ve devreye alma süreçlerinin de yer aldığı ifade ediliyor.

İthalata karşıda önemli bir duruş sergileyen KARÇEL A.Ş., Avrupa bölgelerinden Macaristan, Avusturya, Rusya, Almanya, İtalya ve Malta’ya, Orta Doğu ve Afrika’da ise Tayland, Irak, Sudan, Benin, Senegal, Tacikistan gibi önemli ticaret merkezlerine ihracat gerçekleştirerek ülke ekonomisine de katkı sağlıyor.

“Ülkemize katacağı ek istihdam ile çalışmalarına tüm hızıyla devam edecek”

KARDEMİR A. Ş.’den KARÇEL ile ilgili yapılan açıklamada, “Ar-ge faaliyetlerine hız veren KARÇEL A.Ş., üretkenlik ve üretim kalitesini artırarak katma değerli yeni ürün ve hizmetler vizyonu hedefiyle; kalite, doğruluk ve müşteri memnuniyeti odaklı çözümleri ile sektörün ihtiyaçlarını karşılamakta olup, yeni yatırımlarla ülkemize katacağı ek istihdam ile çalışmalarına tüm hızıyla devam edecek.” ifadeleri yer aldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.