LGS SINAVINA HAZIRLIK TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

LGS SINAVINA HAZIRLIK TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
Yayınlama: 30.03.2023
A+
A-

4 Haziran 2023 tarihinde yapılacak olan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) merkezi sınavına yönelik hazırlıklar başladı. Bu kapsamda yaklaşmakta olan LGS sınavı ile ilgili hazırlık çalışmalarını değerlendirmek amacıyla Safranbolu’da bulunan 20 ortaokulun müdürleri ile gruplar halinde toplantılar gerçekleştiriliyor.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş Harmanlar Ortaokulu, Vilayetler Birliği Ortaokulu, Kalealtı Ortaokulu, 15 Temmuz Demokrasi Ortaokulu, Şehit Recep Çakıl İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Ömer Bilal Akpınar AİHL (Ortaokulu) ve Abdurrahman Yerlikaya Kız Anadolu İHL (Ortaokulu) müdürlerinin yer aldığı toplantıya katıldı.
Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevinde gerçekleştirilen ve Şube Müdürü İhsan Parlak‘ın da katıldığı toplantıda söz konusu ortaokullarda yürütülmekte olan eğitim öğretim çalışmalarının yanı sıra LGS ile ilgili yapılması planlanan çalışmalar değerlendirildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Safranbolu olarak akademik başarıda ve LGS sınavlarında oldukça başarılı bir yerde bulunduklarını ancak hiçbir zaman mevcut başarılar ile yetinmemeleri ve her zaman başarı çıtasını daha da yükseltmeleri gerektiğini ifade etti. Hasan Gümüş LGS yaklaşırken öğrencilerin motivasyonlarını artırıcı çalışmaların önemine dikkat çekerek yapılacak olan çalışmalarda okul-veli birlikteliğine önem verilmesi gerektiğini hatırlattı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş konuşmasının sonunda okulların mevcut başarılarında yöneticisinden öğretmenine, öğrencisinden velisine kadar emeği bulunan herkese teşekkür etti.
Toplantı, ortaokullarda başarıyı artırmaya ve LGS‘ye yönelik yapılabilecek çalışmalarla ilgili okul müdürlerinin görüş ve önerilerini paylaştığı değerlendirme ve müzakere bölümü ile sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.