Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması

Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması
Yayınlama: 17.03.2023
A+
A-

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün “Mesleki Yarışmalar” kapsamında Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları Erkek ve Kız Öğrencilerinin katıldığı “Genç Sada ve Genç Nida Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması”  düzenlendi.

Düzenlenen programa, İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Şube Müdürü Yüksel Aydemir, Safranbolu İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Enver Ayata, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Genç Sada ve Nidaların Kur’an-ı Kerim’i okumasıyla başlayan yarışmada jüri üyeleri öğrencileri değerlendirdi.

Değerlendirme sonucunun ardından İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş veyöneticiler yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

Ödül töreninin ardından bir selamlama konuşması gerçekleştiren İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Bakanlığın Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce geleneksel olarak düzenlenen “Mesleki Yarışmalar”; Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, Genç Nida Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması, Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması, Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması ve Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışmalarının ilimizde her yıl başarılı bir şekilde devam ettiğini belirtti.

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş sözlerine şöyle devam etti; “ Değerli meslektaşlarım, bildiğiniz üzere Kahramanmaraş İlimizde meydana gelen ve 11 İlimizde etkileri görülen deprem hadisesi hepimizi derinden üzdü. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı kardeşlerimize şifalar diliyorum. Birlik ve beraberlik ruhu ile idame ettirdiğimiz bu zorlu süreçte Valimiz Sayın Fuat Gürel başkanlığında eğitim camiamız deprem bölgesindeki vatandaşlarımız için el birliği gönül birliği anlayışıyla soba üretiminden, uyku tulumuna, yağmurluk üretiminden, atkı, bere üretimine kadar birçok alanda ihtiyaca hasıl olan ürünlerin üretimini gerçekleştirdiler. Yine o bölgede gönüllü öğretmen ve personelimiz sahra mutfağından, okulların bakım ve onarımına kadar birçok alanda hizmet ettiler. Bu anlamda vefakâr ve fedakâr eğitim camiamıza tekrardan teşekkür ediyorum.

Bu süreçte değerleriyle bezenmiş evlatlarımız kumbaralarını, minik yavrularımız kırtasiye malzemesi, oyuncak gönderdi. Okullarımızda toplanan birçok ayni yardımlar deprem bölgelerine tırlar ile ulaştırıldı.

Öğrencilerimizin akademik başarısının yanısıra değerler eğitiminin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Değerleriyle bezenmiş gençlerimizi topluma hazır hale getirme noktasında ne kadar başarılı olursak o kadar güçlü oluruz. Biz gençlerimize her daim güveniyoruz. Onlar bizim geleceğimizin mimarı ve teminatıdır.

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz koordinesinde  “Mesleki Yarışmalar” kapsamında düzenlenen yarışmalar ve programlar öğrencilerimizin değerlerini özümseme noktasında çok değerli ve kıymetlidir. İlimizde bu yarışmalar başarılı bir şekilde devam etmektedir. 

Düzenlediğimiz Genç Sada ve Genç Nida Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması bir gönül işi ve gönül güzelliğidir. Bu yarışmaya katılan her öğrencimiz bizim için birincidir. Öğrencilerimizin yetişmesinde emeği olan öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ediyor, öğrencilerimize hayat boyu muvaffakiyetler diliyorum.

Siz kıymetli öğrencilerimizi yarışmada göstermiş olduğunuz üstün performansınızdan ötürü ayrı ayrı tebrik ediyorum. Kur’an-ı Kerim başta olmak üzere meslek dersleri kazanımlarını desteklemek, öğrencilerimizi mesleki bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Bakanlığımız himayelerinde ve Müdürlüğümüz koordinesinde mesleki bilgi ve beceri yarışmaları İlimizde en güzel şekli ile gerçekleştirilmektedir. Bu yarışmaya katılan, emek veren herkes birincidir. Öğrencilerimiz sözlerin en güzelini yüreklerimize nakşettiler. 

Öğrencilerimizin yetişmesinde emeği olan öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ediyor, öğrencilerimize hayat boyu muvaffakiyetler diliyorum.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.