“KÜLTÜREL MİRAS” SERGİSİ AÇILDI

“KÜLTÜREL MİRAS” SERGİSİ AÇILDI
Yayınlama: 04.05.2023
A+
A-

Safranbolu  Bağlar Şehit Atilla Bodur İlkokulu’nda “Kültürel Miras” konu  sergi açıldı.

Bağlar Şehit Atilla Bodur İlkokulu 2-A ve 2-B sınıfı öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan serginin açılışını öğretmenler ve öğrencilerle birlikte yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş açılışta yaptığı konuşmasında;

“Tarihe damga vurmuş, yön vermiş büyük bir medeniyetin varisleri olarak ecdadımızın emanet bıraktığı kültürel mirasımıza sahip çıkmak her birimiz için önemli bir sorumluluktur. Tarihimizi, kimliğimizi, geçmişle, günümüzle ve gelecekle olan bağımızı temsil eden ve geçmişimiz ile geleceğimiz arasında sağlam bir köprü vazifesi gören bu mirası sonraki kuşaklara aktarmak da bu sorumluluğun bir parçasıdır. Bu sorumluluk bilinciyle böylesine anlamlı bir sergiyi düşünen, planlayan, hazırlayan ve bugün bizlerle buluşturan değerli öğretmen arkadaşlarıma, sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.   

Açılışın ardından sergiyi gezen ve öğrencilerden hazırlamış oldukları sergi hakkında bilgiler alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş “Kültürel Miras” sergisinin hazırlanmasında emeği geçenlere  teşekkür ederek okuldan ayrıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.