KTSO, Şahin ve Keskinkılıç’a sorunları ve çözüm önerilerini sundu

KTSO, Şahin ve Keskinkılıç’a sorunları ve çözüm önerilerini sundu
Yayınlama: 19.09.2023
A+
A-

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası’nın (KTSO) Müşterek Meslek Komite Toplantısı’na katılan AK Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç’a KTSO sorunlarını ve çözüm önerilerini sundu.

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Eylül ayı olağan meclis toplantısı KTSO Meclis Başkanı Adnan Çebi başkanlığında gerçekleşti.

Meclis toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesiyle sonlanan toplantının akabinde AK Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç’ın katılımıyla Müşterek Meslek Komite Toplantısı’na geçildi.

Müşterek Meslek Komite Toplantısı KTSO Meclis Başkanı Adnan Çebi’nin açılış konuşması ile başladı. Açılış konuşmasının ardından KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Çapraz Karabük ekonomisinin sorunları ve çözüm önerilerini anlatan bir konuşma gerçekleştirdi.

KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Çapraz konuşmasında ilk olarak KTSO’nun organize ettiği ‘’3 Nisan Sanayi Günü Olsun’’ kampanyasında yapılan faaliyetlerden bahsederek bu konuda milletvekillerinin de desteğini talep etti.

KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Çapraz, Karabük’ün gelişmesinde ve kalkınmasında büyük önem arz eden Eskipazar Organize Sanayi Bölgesi ve Lojistik Merkezi’nin faaliyete geçmesi için yapılan çalışmaları, ülkemizin en büyük limanlarından biri olan ve ihracat için büyük öneme sahip Filyos Limanı’nın şuan BOTAŞ tarafından doğalgaz çıkarımı nedeniyle kullanılamıyor olmasının dezavantajları ve bu konuda bir an önce limanın açılmasının sağlanması, KTSO’nun kurucu ortağı olduğu Karabük Üniversitesi (KBÜ) Teknokent’in hizmet alanına ihtiyaç duyması nedeniyle genişleme çalışmalarının yapılması, sektörel bazda teşvik sistemine geçilmesi konusunda çalışmaların yapılması, KOBİ’lere yönelik ihtisaslaşmayı sağlayacak küçük sanayi siteleri kurulması, emek yoğun sektörlerde SGK desteğinin sağlanması konusunda görüşlerini belirtti.

AK Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç’a 10 meslek komitesinin temsilcileri tarafından da meslek grupları ile ilgili sorunlar ve çözüm önerileri aktarılarak toplantı sona erdi.

AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin toplantıyla ilgili yaptığı paylaşımda, “Milletvekilimiz Ali Keskinkılıç ile birlikte Karabük Ticeret ve Sanayi Odamısın (KTSO) Müşterek Meslek Komite Toplantısına katıldık. Komite üyelerimizi tek tek dinleyerek istek, öneri, görüş ve sorunlarını dinledik. Yapacaklarımızı ve projelerimizi anlattık. Hepimizin tek gayesi kentimizin kalkınması, büyümesi ve daha da ileriye emin adımlarla ulaşması. Özellikle liman, organize sanayi bölgeleri ve istihdam gibi bir çok önemli konuyu konuştuk. Ben başta KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Çapraz, KTSO Meclis Başkanı Adnan Çebi ve komite üyelerine teşekkür ediyorum.” dedi.

AK Parti Karabük Milletvekili Ali Keskinkılıç ise yaptığı paylaşımda, “Milletvekilimiz Cem Şahin ile birlikte Karabük Ticeret ve Sanayi Odasının (KTSO) Müşterek Meslek Komite Toplantısına katıldık. Komite üyelerimizi tek tek dinleyerek istek, öneri, görüş ve sorunlarını dinledik. Kentimizin kalkınması, büyümesi ve daha da ileriye emin adımlarla ulaşması için bir çok önemli konular üzerinde istişarede bulunduk. KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Çapraz, KTSO Meclis Başkanı Adnan Çebi ve komite üyelerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: S. Oğuzhan Doğan

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.