Köse’den, deprem bölgesinde görev yapan Safranbolu ekibine teşekkür belgesi

Köse’den, deprem bölgesinde görev yapan Safranbolu ekibine teşekkür belgesi
Yayınlama: 06.03.2023
A+
A-

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından arama kurtarma çalışmalarına katılan Safranbolu Belediyesi ekiplerine Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse tarafından teşekkür belgesi verildi.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, basın mensuplarının da katıldığı ve Sosyal Tesiste düzenlediği  toplantıda bölgeden dönen ekiplere teşekkür etti.

Safranbolu Belediyesi ne bağlı müdürlüklere bağlı çalışan 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremin hemen ardından Safranbolu Belediye’sinde alınan kararla bölgeye yardım için gitti. Enkaz arama kurtarma çalışmalarında Gaziantep Nurdağı’nda görevli olan Safranbolu Belediyesi İtfaiye ekibi bir inşaatta yaptığı arama kurtarma çalışmasında depremin ardından 132 saat geçtiğinde enkazdan 15 yaşındaki Esma Demiralp’i ve bir kişiyi daha canlı olarak çıkarmayı başardı. 14 gün bölgede kalan ekip Safranbolu’ya döndü.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse deprem bölgesine yardım araçlarını ulaştıran 8 fen işleri müdürlüğü personeli ile Gaziantep Nurdağı’nda 2 kişiyi enkazdan canlı kurtarmayı başaran 3 itfaiye müdürlüğü personelini Safranbolu Belediyesi Sosyal tesislerinde yemekte ağırladı. Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse yemeğin ardından deprem bölgesinde görevli tüm personellere teşekkür belgeleri takdim etti.

“Bütün vatandaşlarımıza bütün personelimize çok teşekkür ediyorum”

Deprem bölgesinden dönen personellerle bir araya gelen Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse gazetecilere yaptığı açıklamada, ‘’Depremin üzerinden yaklaşık üç hafta geçti ben öncelikle ülkemizde yaşanan deprem felaketinde hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet geride kalan yaralı vatandaşlarımıza acil şifa ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Oradaki felaketi bende geçen hafta 40 belediye başkanı ile gittiğimde deneyimleyerek gördüm gerçekten felaketin boyutları çok büyük televizyonda gördüğümüzden çok daha büyük olduğunu söyleyebilirim. Biz Safranbolu Belediyesi olarak depremin il günleri itibariyle deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızın yanında her türlü desteği vererek olduğumuzu göstermeye çalıştık. Safranbolu’dan yaklaşık 15 tır farklı malzemeler deprem bölgesindeki farklı illere ulaştırıldı. Ben öncelikle bu yardımların organize edilmesinde ve oraya ulaştırılmasında katkısı olan bütün vatandaşlarımıza bütün personelimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bölgeye araçları ve personeli de gönderdiklerini söyleyen Safranbolu Belediye Başkanı Köse, “Hem Fen İşlerinden hem İtfaiye müdürlüğünden 11 arkadaşımız deprem bölgesinde bizzat hem arama kurtarma çalışmalarında da çalıştılar. Onlara da yürekten teşekkür ediyorum katkı sağladıkları için sonrasında da bölgemize dönüş yaptılar. Şu anda artık biz bölgemize yerleşen depremzedelerle ilgileniyoruz ve biz deprem bölgesine gidip o en acı zamanlarda depremi yaşayan vatandaşların yanında olan personelimizle bir yemek yedik. Onlara hem teşekkür ettik hem de bir teşekkür belgesi vereceğiz sizlerin huzurunda. Mesai arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Allah bir daha ülkemizde böyle bir acı yaşatmasın diliyorum.” dedi.
Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse Belediye personeline teşekkür belgelerini takdim etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.