“Kitap En İyi Dosttur” Etkinliği

“Kitap En İyi Dosttur” Etkinliği
Yayınlama: 31.03.2023
A+
A-

Her yıl mart ayın son haftası Kütüphaneler Haftası olarak kutlanıyor. Hafta boyunca okullarda başta okuma etkinlikleri olmak üzere çeşitli faaliyetler gerçekleştiriliyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, 59. Kütüphane Haftası münasebeti ile Bostanbükü Ortaokulunda düzenlenen “Kitap En İyi Dosttur” etkinliğine katıldı. Etkinlik kapsamında Bostanbükü Ortaokulu 6/A sınıfı öğrencileriyle, geçtiğimiz yıl Şehit Uzman Çavuş Murat Özkozanoğlu’nun isminin verildiği okul kütüphanesinde bir ders saati kitap okudu.
Kitap okuma etkinliğinin ardından Bostanbükü Türkçe Öğretmeni Sema Dika Kayabaşı, öğrencilere kitap okumayı sevdirmek amacıyla başlatmış oldukları “Kitap Dostu Veli” projesi hakkında bilgi verdi. Proje kapsamında belirlenen Mart ayının en çok kitap okuyan öğrencisine ödülü İlçe Milli Eğitim Müdürü Gümüş tarafından verildi.


İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş etkinliğin ardından yapmış olduğu konuşmasında özetle, “Kitap en iyi dosttur. Kitapla iyi bir dostluk kurabilen kazanır. Çünkü kitap okumak zihni uyarır, hafızayı, odaklanma ve konsantrasyonu geliştirir, analitik düşünme becerisi kazandırır, kelime dağarcığımızı ve bilgi seviyemizi artırır. Böyle bir dostun kıymetini bilmek lazım. Okullarımızdaki bu tür etkinliklerle buna dikkatleri çekiyor ve farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimize okumayı sevdirmeye yönelik çalışmalar yapan okul yöneticilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Öğrencilerimize kitapla sonsuz dostluklar kurabilmeleri temennisi ile başarılar diliyorum.” dedi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.