Keskinkılıç: ” 5 bin kişi istihdam edilecek”

Keskinkılıç: ” 5 bin kişi istihdam edilecek”
Yayınlama: 26.04.2023
A+
A-

Milletvekili adayı olmak için çalıştığı Makine Kimya endüstrisi genel müdür yardımcılığından istifa eden ve AK parti de 2. Sıra milletvekili olan  Ali Keskinkılıç, Eskipazar Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile ilgili açıklamalarda bulundu.

AK Parti Karabük Milletvekili Adayı Ali Keskinkılıç, Eskipazar Organize Sanayi Bölgesi’nin ilk etapta 5 bin kişiye istihdam sağlayacağını söyledi. Keskinkılıç; “Eskipazar OSB’de 47 firmaya ön tahsis yapıldı. Şu anda orada 47 firma fabrika kuracak. OSB’de boş yer kalmadı. 5 bin kişiye istihdam sağlayacak. Eskipazar OSB Karabük’te yapılacak en büyük sanayi hamlesi” dedi

Keskinkılıç; “Eskipazar OSB Karabük’ün Geleceğidir”

Eskipazar OSB’nin Karabük’ün geleceği olacağını da belirten AK Parti Karabük Milletvekili Adayı Ali Keskinkılıç “Türkiye’de ki en kıymetli Organize Sanayi Bölgesi, Eskipazar Organize Sanayi Bölgesi’dir. İçinden demir yolu ile Filyos Limanı’na bağlantısı var. Yine Karadeniz hattını bağlayan otoban geçiyor. Kısa süre içinde 47 fabrikanın temelleri atılacak.  3 Bin 500 dönüm arazide birinci kısmının toplam alanın yaklaşık 12 bin dönüm alan bu 47 fabrikanın temellerinin atılmasından sonra hızlıca 2. ve 3. kısımlara da başlanacak.  3. etap tamamlandığında ise 20 Bin kişilik direkt bir istihdam sağlanacak. Eskipazar OSB’nin Karabük’ün geleceği,  Karabük’ün şu an en önemli sanayi hamlesi” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.