KBÜ Safranbolu Şefik Yılmaz Dizdar MYO Açıldı

KBÜ Safranbolu Şefik Yılmaz Dizdar MYO Açıldı
Yayınlama: 04.04.2023
A+
A-

Üniversite Binaları Şehri Boğdu

Karabük Üniversitesi Safranbolu Şefik Yılmaz Dizdar Meslek Yüksekokulu açılış töreninde Karabüklü hayırsever iş insanı Şefik Yılmaz Dizdar’a “fahri doktora” unvanı verildi.

KBÜ Rektörlük konutu ve Safranbolu MYO atölyelerinin bulunduğu alana inşa edilecek yeni Safranbolu Meslek Yüksekokulu binasının temelleri 2019 yılı Ekim ayında atılmıştı. Türker İnanoğlu iletişim Fakültesi binası yapılmak üzere Kaymakamlık binasının fakülteye devri ile birlikte iş adamı Şefik Dizdar ile bir protokol imzalanmış ve bu kapsamda rektörlük konutunun olduğu alana MYO yapılmıştı. Ancak aynı parsele yapılan ahşap atölyesi ile birlikte kullanım alanı daralan okulda ne bir sosyal alan, nede otopark bulunuyor. Tıpkı daha önce yapılan Güzel sanatlar fakültesi binası gibi öğrenciler betonarme binalara sıkıştırıldı. Yaklaşık 10 bin öğrencinin

bulunduğu Safranbolu’da üniversiteye ait binaların hiçbir yeşil alan ve otoparkın bulunmaması ne yazık ki öğrencilerin üniversite kampüs hayatını yaşamamasına neden oluyor.

Karabük Üniversitesi Safranbolu Şefik Yılmaz Dizdar Meslek Yüksekokulunun açılışı yapıldı. ( Karabük Üniversitesi – Anadolu Ajansı )

Bin metrekare kapalı alan ve 4 bin 800 metrekare inşaat alanına sahip, bina içerisinde bilgisayar laboratuvarı, 17 derslik, 3 çizim sınıfı, 70 kişilik konferans salonu, 34 eğitmen odası olmak üzere toplamda beş katta öğrencilere ve akademisyenlere hizmet vermeye başladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.