Karabük’te Gaziler Günü dolu dolu geçti

Karabük’te Gaziler Günü dolu dolu geçti
Yayınlama: 19.09.2023
A+
A-

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Karabük ve Safranbolu’da pek çok program düzenlendi.

19 Eylül Gaziler Günü programları Karabük ve Safranbolu’da çelenk sunumlarıyla başladı.

Karabük’te Yenişehir Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk sunum töreninde Karabük Valisi Mustafa Yavuz, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karabük Şube Başkanı Sabahattin Çorbacı tarafından anıta çelenk bırakıldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından törende Karabük Belediyesi bandosu eşliğinde İstiklal Marşı okundu.

Öğrencilerin şiir okuduğu etkinlikte konuşan Çorbacı, 19 Eylül‘ün, Mustafa Kemal Atatürk‘ün şahsında Türk kahramanlığının taçlandığı bir gün olduğunu söyledi. Törene, Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay İsmail Gökcek, kurum müdürleri, gaziler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Safranbolu’da Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında düzenlenen çelenk sunma töreninde Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı ve Safranbolu Belediye Başkan Vekili Halil Bakkal tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde günün anlam ve önemine binaen konuşmalar gerçekleştirildi.

Karabük’te 19 Eylül Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında aziz şehitlerimiz ile ebediyete irtihal eden

gazilerimizin ruhuna ithafen Yenişehir Camii’nde Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirilerek dualar edildi.

Safranbolu’da ise ilçe protokolü tarafından Safranbolu Şehitliği ziyaret edilerek Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla şehitlerimiz ve ahirete irtihal eden gazilerimiz anıldı.

Vali Mustafa Yavuz ve il protokolü Karabük Polisevi’nde gazilerimiz ve aileleri ve şehitlerimizin aileleriyle biraraya gelirken Safranbolu’da da protokol Sunal Tülbentçi Öğretmenevi’nde şehit aileleri, gazilerimiz ve aileleriyle kahvaltı programında bir araya geldi.

Karabük Polis Evinde düzenlenen etkinliğe, Vali Mustafa Yavuz, Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse, İl Jandarma Komutanı İsmail Gökcek, Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanı Yusuf Küçükbaşol, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şerafettin Kelleci, kurum müdürleri, Muharip Gaziler Derneği Karabük Şube Başkanı Sebahattin Çorbacı, Türkiye Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Karabük Şube Başkanı Nihat Kılıç, Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hilmi Öksüzoğlu, gazilerimiz, aileleri ve şehitlerimizin aileleri katıldı.

Kur-an’ı Kerim Tilavetinin okunduğu programda konuşan Vali Mustafa Yavuz, “Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzuru için canından can, kanından kan veren tüm Kahraman Gazilerimizi saygı minnet ve şükranla anıyorum. Tüm Gazilerimizin Gazilik gününü kutlarım.” dedi.

Kaynak: S. Oğuzhan Doğan

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.