Karabük’te “Dünya Çocuk Hakları Günü” etkinliği

Karabük’te “Dünya Çocuk Hakları Günü” etkinliği
Yayınlama: 20.11.2023
A+
A-

Karabük Çocuk Hakları İl Komitesi, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü etkinlikleri kapsamında savaşlarda yaşanan çocuk ölümlerine dikkati çekmek için basın açıklaması yaptı.

Hürriyet Mahallesi Kemal Güneş Caddesi’ndeki etkinliğe komite üyesi çocuklar katıldı. Çocuklar, “Artık Yeter! Savaşlar Olmasın Çocuklar Ölmesin” pankartı ile “Savaşın İçinde Çocuk Var”, “Çocuklar İçin Savaşı Durdurun” ve “Savaşın Kaybedeni Çocuklar” yazılı dövizler taşıdı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Çocuk Hakları İl Komitesi Erkek Temsilcisi Muhammed Erkam Düğencioğlu, Etiyopya, Yemen, Nijerya, Afganistan, Suriye, Ukrayna ve son olarak da Filistin’de savaş sebebiyle çocukların yaşamlarını yitirdiğini, hayatta kalan çocukların ise birçok olumsuzlukla yaşam mücadelesi verdiğini söyledi.

UNİCEF’e göre ekimden bu yana Filistin’de 4600’den fazla çocuğun katledildiğini aktaran Düğencioğlu, 9 bin çocuğun yaralandığını ve sayısız çocuğun ebeveynsiz kaldığını ifade etti.

Düğencioğlu, “Bizler Türkiye Cumhuriyeti çocukları olarak inancımızdan ve şanlı mazimizden aldığımız güç ve cesaretle, bugün çocukların yaşadığı bu utanç tablosunu asla unutmayacak ve tüm dünyada, bütün çocukların, hiçbir ayrım gözetmeksizin haklarının tamamını gerçekten kullanmalarını sağlayacak zemini inşa edeceğiz. Bunun için var gücümüzle çalışacağımıza söz veriyoruz.” ifadesini kullandı.

Açıklamanın ardından kentteki alışveriş merkezinde fotoğraf sergisi düzenlendi. Etkinliklere, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdurrahman Bilgiç, MHP İl Başkanı Cenk Gedikoğlu ve çocuklar katıldı.

Kaynak: AA

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.