Karabük’te 2 okul daha proje okulu oldu

Karabük’te 2 okul daha proje okulu oldu
Yayınlama: 17.05.2023
A+
A-

9 proje okulu bulunan Karabük’te Demir Çelik Anadolu Lisesi ve Abdurrahman Yerlikaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi de proje okulu olarak onaylandı.

Eğitim kalitesi her dönem yüksek olan Karabük genelinde Demir Çelik Anadolu Lisesi ve Abdurrahman Yerlikaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bakanlık onayıyla proje okulu oldu. Karabük’te bu okullarla birlikte proje okulu sayısı 11’e yükseldi.

Karabük Merkez Demir Çelik Anadolu Lisesi ve Safranbolu Abdurrahman Yerlikaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin Proje Okulu olması dolayısıyla Karabük’e hayırlı olması temennisinde bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Karabük’ün eğitim kalitesinin arttığını belirterek devletin eğitime sunduğu geniş imkânlar doğrultusunda, okullarımızın kalitesi ile birlikte Karabük’ün akademik, sosyal, kültürel ve sportif başarıları her geçen yıl arttığını ifade etti.

Akbaş yaptığı açıklamada, Bakanlığımızın onayı ile ilimizde 2 okulumuz daha proje okulu oldu. Böylece ilimiz genelinde özel program ve proje uygulayan eğitim kurumu (Proje Okulu) sayısı 11′ e çıktı. Okullarımızın kalitesi her geçen yıl artarak devam ediyor. Proje Okulu olan Demir Çelik Anadolu Lisemizin inşaat çalışmaları hızla devam etmektedir. ” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Özlem Yıldız

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.