Betpasgiris.vip restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com casino siteleri uluslararası lojistik

Karabük’e hiç yakışmıyor

Karabük’e hiç yakışmıyor
Yayınlama: 03.04.2023
A+
A-

Yüzlerce insanın kullandığı yer böyle mi olmalı?

100. Yıl Yaşam Kompleksi işhanı olarak Karabük Belediyesi tarafından yapılan ve edinilen bilgiye göre şuan 100. Atatürk AVM ismiyle 40 tane dükkan bulunan alışveriş merkezinin tuvaletleri, ne Karabük’e, ne Karabük Belediyesi’ne, ne esnafa, ne öğrenciye ne de Karabüklü’ye hiç yakışmıyor.


40 adet dükkanın bulunduğu 100. Yıl Yaşam Kompleksi A Blok günümüzde 100. Yıl Atatürk AVM ismiyle hizmetine devam ediyor. Söz konusu AVM’de 2 katta tuvalet bulunmasına karşın en alt kattaki tuvalet kullanılmıyor sadece orta katta bulunan tuvaletler aktif olarak kullanılabiliyor. Ancak tuvaletlerin durumu içler acısı. Hem yerli ve yabancı öğrencilerin yoğunlukta bulunduğu, hem kafeleriyle toplamda 40 esnafın yer aldığı, yoğun bir alışveriş merkezi olan 100. Yıl Atatürk AVM’nin tuvaletlerine sorumlular hiç mi bakmıyor? Söz konusu AVM’de bulunan esnafların ve müşterilerinin ihtiyaçlarını giderebileceği 2 tuvalet var. Biri camii, diğeri ise fotoğraflarda gördüğünüz haliyle 100. Yıl Atatürk AVM tuvaleti. Temizlik ve hijyen olmadığı gibi klozet kapakları, pisuvarlar, musluklar ve kapılar kırık, aydınlatmalar eksik halde. Kadın tuvaletleri de benzer durumda olmakla birlikte kapısının varlığı ve yokluğu tartışılır. Bu durum Karabük’e hiç mi hiç yakışmıyor. Bu durumda müşterilerine gösterebilecekleri temiz ve hijneyik tuvaleti olmayan esnafların müşteri zararı da artıyor. 100. Yıl Atatürk AVM’nin tek sorunu tuvaletleri de değil. Hala pek çok sisteminde sorunları olan bir alışveriş merkezi. Sorumluların bir an önce bu duruma el atmaları ve gerekeni yapmaları hem Karabük’e, yabancı öğrenciler düşünüldüğünde hem ülkemize, hem de alışveriş merkezinde bulunan esnaflara fayda sağlayacaktır.

100. Yıl Yaşam Kompleksi kısa hikayesi
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin projeleri arasında bulunan ve Mayıs 2015 tarihinde yapımı başlanan 100. Yıl Yaşam Kompleksi yapımı, ihale süreci, seçimler derken uzun bir sürenin sonunda hizmete açıldı. Mayıs 2015 tarihinde başlanan 100. Yıl Yaşam Kompleksi’nin ilk esnafları 2019 yılında dükkanları açtılar. 2019 yılından bu yana pek çok sektörü içerisinde barındıran 100. Yıl Yaşam Kompleksi 100. Yıl Mahallesi başta olmak üzere Karabük’e hizmet veren bir alışveriş merkezi konumuna geldi. A ve B Blok halinde inşaası tamamlanan 100. Yıl Yaşam Kompleksi’nin 40 dükkanı barındıran A Blok kısmı 100. Yıl Atatürk AVM olarak isim değiştirerek hizmetini sürdürüyor.
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 100. Yıl Yaşam Kompleksi’ni 2014 belediye seçimlerinde Karabük’e vaad ettiği 3 büyük projeden biri olarak ifade etmiş ve kompleksin bölgeye hem ticari hem de sosyal yönden hareketlilik kazandırması hedeflendiği vurgulamıştı.

100. Yıl Yaşam Kompleksi için Vergili, 2019 yılının şubat ayında BRTV ekranlarında yapmış olduğu konuşmasında, “100. Yıl Kompleksimiz zaman içerisinde iyi bir cazibe merkezi olacak. Pazar yerimiz önümüzdeki haftalarda açılacak. Burası kolay ile olmuş bir şey değil. Bir sürü kamulaştırma bedelleri ödedik biz buralara.” İfadelerine yer vermişti.
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin böylesine bir şevkle yaptığı, bir sürü bedellerin ödendiğini ifade ettiği projesi hizmete açılmasının ardından sadece 4 yıl geçmesine karşın nasıl bu derece hor kullanılıyor, bu derece kullanılamaz hale getiriliyor, tamamlanması gereken sistemler tamamlanmıyor.
Sorumlular ve yetkililerin bu duruma biran önce el atması vatandaşlar ve esnaflar tarafından bekleniyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.