Betpasgiris.vip restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com casino siteleri uluslararası lojistik

Karabük Valiliği’nde Toplu Bayramlaşma Gerçekleşti

Karabük Valiliği’nde Toplu Bayramlaşma Gerçekleşti
Yayınlama: 17.06.2024
A+
A-

Kurban Bayramı’nın 2. gününde Karabük Valiliği’nde toplu bayramlaşma etkinliği düzenlendi.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Mehmet Ali Şahin, Karabük Valisi Mustafa Yavuz, Ak Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç, Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya, Ak Parti Karabük il Başkanı Ferhat Salt, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fatih Çapraz, Karabük’ün kurum ve kuruluşların müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda vatandaş bayramlaşmaya katılarak, bayram coşkusunu yaşadı.

Bayramlaşmalar, birliğin, beraberliğin ve yardımlaşmanın doruk noktasına vardığı günlerdir

Toplu bayramlaşmanın ardından Karabük Valisi Muıstafa Yavuz, bayramlaşmalar, birliğin, beraberliğin ve yardımlaşmanın doruk noktasına vardığı günler olduğunu söyleyererek, “Valiliğimiz tarafından düzenlenen bayramlaşma programına teşriflerinizden dolayı hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Sizleri şahsım ve Valim adına sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Hepinizin bildiği gibi bayramlaşmalar, birliğin, beraberliğin ve yardımlaşmanın doruk noktasına vardığı günlerdir. Bizler de tüm İslam aleminde olduğu gibi ülkemizde de Karabük’ümüzde de dün başlayan 9 günlük bayram tatiliyle birlikte bayramlaşmalarımızı ve bayramımızı sürdürüyoruz. Çok şükür huzur içerisinde bayrama girdik. İnşallah bayramın sonunda da huzur ve güven ortamı içinde bayramımızı tamamlarız.” dedi.

Karabük Vali Mustafa Yavuz’un konuşmasından sonra konuşma yapan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Mehmet Ali Şahin, gelen herkesin bayramını kutladı.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Mehmet Ali Şahin, sağlık sorunları nedeniyle son zamanlarda bayramlaşmalara katılamadığını söyledi. Durumunun iyiye gitmesiyle toplu bayramlaşmaya katılan Şahin, “Cenab-ı Hakk’ın yardımı ve sizlerin hayır dualarıyla şimdi aranızdayım, son derece mutluyum.” dedi.

“Karabüklüler milletimizin sahip olduğu değerleri sinesinde barındıran insanlar”

Sözlerine devam eden Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Mehmet Ali Şahin, bayramlaşmaya iştirak eden herkesin Kurban Bayramını kutlayarak Karabük halkının manevi değerleri  benimseyerek sahiplendiklerini dile getirdiği konuşmasında, “Ben daha önce iki dönem Karabük milletvekilliği yaptığım dönemde bu tür bayramlaşmaları kaçırmazdım. Demin söylediğim nedenlerden dolayı kaçırmak durumunda kaldık. Ama şimdi görüyorum, o zaman da görmüştüm, şimdi de görüyorum ki Karabüklüler her dini bayramda, hem milli bayramda büyük ilgi gösterdiler. Çünkü Karabüklüler, milletimize bağlı insanlar, milletimizin sahip olduğu değerleri sinesinde barındıran insanlar. İşte bugün de böyle, burada dahil olmaya geldiler, bayramlaşmaya iştirak ettiler. Her birinin şahsında ailelerine ve onlar şahsında da tüm Karabük’lilerin bayramlarını yürekten tebrik ediyoruz. İnşallah daha iyi şartlarda, hem Türkiye olarak hem de İslam alemi olarak, bayramları kutlamayı temenni ediyoruz.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.