Betpasgiris.vip restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com casino siteleri uluslararası lojistik

GÜNCEL KONULAR
+ TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE
Karabük Bartınlılar Derneği tarafından hazırlanarak hibe desteği almaya hak kazanan “Kadın Emeği Üretime Dönüşecek” projesi imza töreni Vali Mustafa Yavuz’un katılımıyla gerçekleşti. Karabük Bartınlılar Derneği tarafından hazırlanan “Kadın Emeği Üretime Dönüşecek” projesi hibe desteği almaya hak kazandı.Projenin imza töreni Valilik Makam Toplantı Salonunda gerçekleşti. Projeyle Karabük T Tipi Ceza İnfaz...
24.05.2024
0
AK Parti İl Başkanı Ferhat Salt, AK Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin, Ali Keskinkılıç ve Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya’nın takipleriyle Mayıs ayında gerçekleştirilen proje ihalesi, seçim döneminde yapılan vaatlerin gerçeğe dönüştüğünün önemli bir kanıtı oldu. 1. ve 2. Etapları tamamlanan kentsel dönüşüm projelerinin ardından Soğuksu Mahallesi’ndeki 3. Etap çalışmaları...
24.05.2024
0
Geçtiğimiz gün Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Karabük İl Başkanlığında gerçekleşen bayrak  değişiminde, Karabük Ülkü Ocakları İl Başkanlığına İbrahim Can Kasapoğlu getirildi. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Karabük İl Başkanlığı‘nda geçtiğimiz gün gerçekleşen görev değişimi törenine Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Kadir Ensar Ejder...
24.05.2024
0
Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın babası Sadık Yalçın Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı’yı ziyaret etti. Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın babası Sadık Yalçın, Ankara’ya taşınması sebebi ile Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı’ya veda ziyaretinde bulundu. Kaymakam Yazıcı ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.
24.05.2024
0

Karabük, Üniversiteyi Tanıyan, Karabük’ü Bilen Rektör İstiyor

Karabük, Üniversiteyi Tanıyan, Karabük’ü Bilen Rektör İstiyor
Yayınlama: 25.04.2023
A+
A-

Genel seçimler her ne kadar Karabük Üniversitesi rektör atamasını kenarda bırakıyor gibi görünse de Karabük kamuoyu, rektör olarak üniversiteyi tanıyan, Karabük’ü bilen bir rektör istiyor.

Geçtiğimiz günlerde Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından 9 üniversite için rektör adaylığı başvuruları ilan edildi. Söz konusu 9 üniversite arasında Karabük Üniversitesi de yer aldı.

17 Nisan günü başlayan rektör adayı başvuruları 28 Nisan günü sona erecek.

Genel seçimlerin yoğunluğu Karabük Üniversitesi Rektörlüğü konusunu kenarda bırakmış olsa da önümüzdeki haftalarda rektörlük konusu tekrar gündemin başına oturacak.

2 dönem Karabük Üniversitesi Rektörü olarak görev yapan Prof. Dr. Refik Polat’a, şehirden, şehrin dinamiklerinden, üniversite personelinden ve öğrenciden büyük tepki olduğu kamuoyunca biliniyor. Bu duruma ek olarak Prof. Dr. Refik Polat’ın görev süresi bitimiyle şehirden ayrılarak memleketi Konya’ya gidecek olması da rektörlük atamasına tuz biber oldu.

Karabük Üniversitesi kurulduğu günden bugüne veya uzun süredir Karabük Üniversitesi’nde görev yapan, Karabük Üniversitesi’ni, Karabük’ü tanıyan, Karabük’ün tanıdığı, yetişmiş bir çok muhtemel rektör adayı olduğu kamuoyunda konuşulurken bir yandan da Karabüklü rektör isteği de gündemini koruyor.

Bilindiği üzere Prof. Dr. Polat görev süresi bitmesiyle memleketine gidecek olması da Karabüklü rektör istenmesinin bir nokta da ne kadar önemli olduğunu da gösteriyor.

Karabük Üniversitesi Rektörlüğü’ne çok sayıda başvuru olduğu bilinirken atanacak rektörün Karabük Üniversitesi’ni geliştirecek, Karabük Üniversitesi-Karabük bağını kuvvetlendirecek, öğrenci ve yerel halkı birbirine yakınlaştıracak bir isim olması bekleniyor.

KBÜ Rektörlüğü için geçmişte yapılan hataların tekrar yapılmaması, Karabük Üniversitesi’nde yapılan yanlışlıklar varsa bunların da hesabının sorulması, atanacak rektörün yanlışları kapatacak değil yanlışları düzeltecek bir isim olması ve genel seçimlerin KBÜ Rektörlüğü’nü gölgelemesine izin verilmemesi kamuoyunun Karabük’ün ileri gelenlerinden beklentileri arasında yer alıyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.