Karabük Sağlık Müdürlüğünden Farkındalık Seminerleri

Karabük Sağlık Müdürlüğünden Farkındalık Seminerleri
Yayınlama: 11.05.2023
A+
A-

Karabük İl Sağlık Müdürlüğü Bağımlılıklarla Mücadele ve öğrencilerin okullarda zorbalık olarak adlandırılan baskılarının nedenlerini anlatmak ve farkındalık oluşturmak için eğitim seminerleri düzenledi.

Davranışsal Bağımlılıklarla Mücadele kapsamında çocuklarımızın teknolojiyi daha verimli ve bilinçli kullanması amacıyla 9-10 Mayıs tarihlerinde Fevzi Çakmak Ortaokulunda ve Fatih Sultan Mehmet Ortaokulunda Sosyal Çalışmacı Gülşah Çığlıoğlu tarafından “Teknoloji Bağımlılığı Ve Farkındalık” eğitimi öğrencilere verildi.

OKULLARDA DAMGALAMA-SAVUNUCULUK VE AKRAN ZORBALIĞI

Damgalama, kişi normal hayat akışı içerisinde toplumun bir parçasıyken; kişiyi lekeli, utanç verici, kötüleyici ve ayrıştırılmış bir konuma düşürür. Bu durum okullarda zorbalık olarak adlandırılır. Zorbalığa maruz kalan çocuklar kendilerini değersiz görebilir, utanç duyabilir Zorba davranışlar sergileyen çocuklar ise sosyal ilişkiler kurmakta sorun yaşayabilir, aile – arkadaş ilişkilerinde uyumsuzluklar görülebilir. Bu nedenle farkındalık oluşturmak amacıyla “Damgalama-Savunuculuk ve Akran Zorbalığı” eğitimi 9-10 Mayıs tarihlerinde Fevzi Çakmak Ortaokulunda ve Fatih Sultan Mehmet Ortaokulunda Sosyal Çalışmacı Rabia BAYDOĞAN tarafından öğrencilere verildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.