Karabük 8 Takım İle Finallerde

Karabük 8 Takım İle Finallerde
Yayınlama: 27.04.2023
A+
A-

Karabük Gençlik Merkezi, Teknofest 2023’te farklı kategorilerde Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklediği 95 takımdan 8 Takım ile büyük bir başarıya imza atarak Karabük’ü temsil edecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Gençlik Merkezleri adına yarışmalara katılan Takımlara atölye, malzeme, ulaşım, konaklama ve Teknofest kampı olarak 5 ayrı destek verilmektedir.

2023 Teknofestte Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak takımlarına Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 1 milyon 400 bin TL malzeme desteği sağlanmıştır.

2023 yılında Teknofest yarışmalarına 43 takımla başvuru yapılmış olup, bu takımlardan KGM Küp – X Takımı Analog Çip Tasarımı, KGM Merkezi Küp-Z Takımı Sayısal İşlemci Tasarımı, KGM Küp Alfa Takımı Sayısal Görüntü İşleme Çipi Tasarımı, KGM Bürküt-Sat Takımı Model Uydu, Atalay KGM Kız Roket Takımı Dikey İnişli Roket, Atalay KGM Roket Takımı Roket, KGM Black Night Takımı Sağlıkta Yapay Zekâ , KGM Beamero Takımı Çevre ve Enerji Teknolojileri takımları finale çıkarak Karabük’ü ve Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünü en güzel şekilde temsil etmeye hak kazanmışlardır.

İl Gençlik ve Spor müdürü Coşkun Güven, “ İl Özverili çalışmaları sonucunda final heyecanı yaşayacak olan takımlarımızı tebrik ediyor, takımlarımıza finalde başarılar diliyoruz.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.