İstifası ‘3 gün önce gelenler bugün istifa ediyor’ diye yorumlandı

İstifası ‘3 gün önce gelenler bugün istifa ediyor’ diye yorumlandı
Yayınlama: 11.04.2023
A+
A-

Geçmiş dönem İYİ Parti İl Başkanı Av. Ali Çetin Aygün, milletvekili listesinde yer bulamayınca istifa ettiğini duyururken Aygün’ün istifa haberini bazı partililer ve kamuoyu takipçileri, ‘3 gün önce partiye geldi 2 gün önce il başkanı oldu, dün milletvekili aday adayı oldu, bugün istifa etti’ şeklinde yorumladı.

Kuruluşundan bugüne kadar hem parti içerisinden, hem genel merkezden hem de şehirden yapılan müdahalelerle düzen oturtamamış olan İYİ Parti’de Karabük adaylarına tepkiler gelirken bazı istifalar ise partilileri ve kamuoyunu şaşırtmadı.

İYİ Parti’nin kuruluşundan beri mücadele eden isimler yerine İYİ Parti Genel Merkezi sonradan İYİ Parti’de görünmeye başlayan Av. Ali Çetin Aygün’ü il başkanı olarak atamıştı. Aygün, bütün çalışmalarını kendi menfaatine dizayn etmeye çalışarak bütün tepkilere ve yapılan, kamuoyunca da bilinen usulsüzlüklere karşın il ve ilçe yönetimlerini oluşturtmuştu. Bütün hazırlığı milletvekili adaylığı gibi görünen Av. Ali Çetin Aygün’ün hazırlığı açıklanan milletvekili aday listeleri sonrasında boşa giderken güvendiği dağlara da kar yağmış gibi görünüyor.

Av. Ali Çetin Aygün sosyal medya paylaşımlarıyla İYİ Parti üyeliğini sonlandırmış olduğunu açıkladı.

Aygün’ün istifası kamuoyunda ve bazı partililerce olağan karşılanırken İYİ Parti teşkilatına Karabük gibi bir şehirde tepeden inme geldiği ifade edilen Aygün için ‘3 gün önce geldi bugün istifa etti’ şeklinde yorumlandı. Aygün’ün dışında İYİ Parti’nin yönetim kademelerinden ve İYİ Parti’nin kuruluşundan bu yana mücadele eden kişilerin de açıklanan milletvekili listelerine tepki göstererek istifa ettikleri kamuoyunca biliniyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.