Betpasgiris.vip restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com casino siteleri uluslararası lojistik

GÜNCEL KONULAR
+ TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE
Karabük Bartınlılar Derneği tarafından hazırlanarak hibe desteği almaya hak kazanan “Kadın Emeği Üretime Dönüşecek” projesi imza töreni Vali Mustafa Yavuz’un katılımıyla gerçekleşti. Karabük Bartınlılar Derneği tarafından hazırlanan “Kadın Emeği Üretime Dönüşecek” projesi hibe desteği almaya hak kazandı.Projenin imza töreni Valilik Makam Toplantı Salonunda gerçekleşti. Projeyle Karabük T Tipi Ceza İnfaz...
24.05.2024
0
AK Parti İl Başkanı Ferhat Salt, AK Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin, Ali Keskinkılıç ve Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya’nın takipleriyle Mayıs ayında gerçekleştirilen proje ihalesi, seçim döneminde yapılan vaatlerin gerçeğe dönüştüğünün önemli bir kanıtı oldu. 1. ve 2. Etapları tamamlanan kentsel dönüşüm projelerinin ardından Soğuksu Mahallesi’ndeki 3. Etap çalışmaları...
24.05.2024
0
Geçtiğimiz gün Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Karabük İl Başkanlığında gerçekleşen bayrak  değişiminde, Karabük Ülkü Ocakları İl Başkanlığına İbrahim Can Kasapoğlu getirildi. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Karabük İl Başkanlığı‘nda geçtiğimiz gün gerçekleşen görev değişimi törenine Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Kadir Ensar Ejder...
24.05.2024
0
Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın babası Sadık Yalçın Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı’yı ziyaret etti. Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın babası Sadık Yalçın, Ankara’ya taşınması sebebi ile Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı’ya veda ziyaretinde bulundu. Kaymakam Yazıcı ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.
24.05.2024
0

Hollanda da ölür denen hasta Karabük’te iyileşti

Hollanda da ölür denen hasta Karabük’te iyileşti
Yayınlama: 29.03.2023
A+
A-

Kalça kırığı nedeniyle girdiği ameliyatların ardından sağlık durumu ciddileşmesine rağmen evine gönderilen Leyla Tek, Sağlık Bakanlığına ait uçak ambulansla yurda getirilerek tedavi altına alındı.

Hollanda da ölür denen hasta Karabük’te iyileşti
Kalça kırığı nedeniyle girdiği ameliyatların ardından sağlık durumu ciddileşmesine rağmen evine gönderilen Leyla Tek, Sağlık Bakanlığına ait uçak ambulansla yurda getirilerek tedavi altına alındı
Karabük’te tedavisi süren 74 yaşındaki Tek: “Önce Allah’a sonra doktorlara güveniyorum. Bana yardımcı olanlara çok teşekkür ederim”
Hastanın oğlu Hacı Bayram Emekli: “Dediler ki, ‘Annenize verdiğimiz antibiyotiği keseceğiz, organlarının bazıları iflas edecek, 2-3 hafta içinde de ölecek”
Hollanda’da kalçasındaki kırık nedeniyle girdiği ameliyatların ardından sağlık durumu kötüleşmesine rağmen tedavisi yarım bırakılan yaşlı kadın, Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla Türkiye’ye getirilerek Karabük’te tedaviye alındı.

Vlaardingen kentinde çocuklarıyla yaşayan 74 yaşındaki Karamanlı Leyla Tek, düşmesi sonucu kırılan kalçasından ameliyat oldu. Operasyonun ardından evine gönderilen Tek’in sağlık durumu kötüleşince tekrar hastaneye kaldırıldı.

İkinci ameliyatın ardından yarası iltihap kapan ancak çocuklarının ısrarına rağmen yeniden tedavi edilmeyen Tek, “2-3 hafta içinde organlarının iflas edeceği” söylenerek evine gönderildi. Çaresiz aile de Türkiye Cumhuriyeti Rotterdam Başkonsolosluğu’ndan yardım istedi.

Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla İstanbul’a getirilen yaşlı kadın, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Uygar Daşar’ın tedavisini üstlenmesi üzerine Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde özel odada tedaviye alındı.

Yaşadıklarını AA muhabirine anlatan Leyla Tek, Hollanda’da iki defa ameliyata girdiğini ancak doktorların daha sonra operasyon gerçekleştirmediklerini belirtti.

Tek, Türk vatandaşlarına, çocuklarına güvendiği için yurda geldiğini dile getirerek, “Şimdi tedavim iyi gidecektir inşallah. Önce Allaha sonra doktorlara, vatandaşlara güveniyorum. Bana yardımcı olanlara çok teşekkür ederim.” dedi.

“İkinci ameliyat durumu ortaya çıkarsa yapmayacağız.” dediler”

Hastanın oğlu Hacı Bayram Emekli, annelerinin evde düşerek sol kalçasını kırdığını söyledi.

Annesinin ambulansla hastaneye kaldırıldığını anlatan Emekli, “İlk etapta ameliyat yapmadılar, ‘yaşlı’ dediler. Biz de onu ölüme terk etmenin Müslümanlığımıza, kültürümüze sığmayacağı ifade ettik. Sonra baskı sonucu ilk ameliyatı yaptılar. Yalnız ilk ameliyattan önce, ‘İkinci ameliyat durumu ortaya çıkarsa yapmayacağız.” dediler.” diye konuştu.

Emekli, daha sonra gönderildiği sağlık merkezinde hastanın yarasının ciddileşmeye başladığını belirterek, binbir güçlükle kendilerini hastaneye yeniden kabul ettirebildiklerini söyledi.

İkinci operasyonun da çok fazla ricacı olunmasıyla yapıldığını ve birkaç gün sonra yaranın iltihap kaptığının söylendiğini aktaran Emekli, “Düşünceme göre hekimlerin orada yanlışı var. Ondan sonra araştırma yaptık. Gerçekten de düşündüğüm gibi hekimlerin yaptığı müdahale başka devletlerde yapılan müdahale değil.” değerlendirmesinde bulundu.

“O uçak ambulansta Türk halkının hakkı var”

Emekli, annesinin ölüme terk edildiğini ileri sürerek, şunları kaydetti:

“En sonunda dediler ki, ‘Annenize verdiğimiz antibiyotiği keseceğiz, organlarının bazıları antibiyotik kesildiği için iflas edecek, 2-3 hafta içinde ölecek.’ Ondan sonra sağ olsunlar, Konsolosluğa başvurduk. Ambulans uçak istedik, annemiz buraya getirdik. Şu anda buradayız. Tedavi görüyoruz. Burada çok iyi karşıladılar.”

Cumhurbaşkanı, Sağlık Bakanı ve emeği geçen herkese teşekkür eden Emekli, “Yüce Türk vatandaşlarına özel teşekkür ediyorum. Çünkü biliyorum ki, o uçağı buraya getirdik ya, o uçak ambulansta Türk halkının hakkı var.” şeklinde konuştu.

“Tedavi sonunda taburcu ederiz diye düşünüyorum”

Doç. Dr. Daşar da önce bakanlık ve hasta yakınlarıyla iletişime geçerek Tek’in durumuna vakıf olduğunu ve tedaviyi üstlendiğini söyledi.

Bu tedavinin Türkiye’nin birçok hastanesinde yapılabildiğine dikkati çeken Daşar, tetkiklerin ardından tedavi sürecine başladıklarını kaydetti.

Daşar, gelecek hafta iki aşamalı ameliyat planladıklarının bilgisini paylaşarak, “İlk ameliyatını yaptıktan 3-4 hafta sonraki durumuna göre ikinci ameliyatını planlayacağız. Ekstra problemleri var. 74 yaşında, kilolu, akciğer kalp problemleri var. Ona yönelik de tetkiklerimizi tamamlamak istiyoruz. Muhtemelen bir ay kadar damardan antibiyotik alacak hasta. Tedavi sonunda taburcu ederiz diye düşünüyorum.” ifadesini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.