“Haddecilik” Bölümü Tanıtıldı

“Haddecilik” Bölümü Tanıtıldı
Yayınlama: 11.05.2023
A+
A-

Meslek Liselerimizde “Haddecilik” bölümünün tanıtılması ile ilgili Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda program düzenlendi.

Tanıtım programına; İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fatih Çapraz, Karabük Haddeciler Derneği Başkanı Pehlivan Baylan, Yeşilyurt D.Ç. ve Sanayi Ticaret. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yeşilyurt, Çelikoğlu D.Ç. San ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Özçelik, Bozkay Metal San ve Tic. Ltd. Şti. Sahibi Uğur BOSTANCIOĞLU, Şube Müdürleri Nural Kuyrukçu, Çaprazoğlu D.Ç. San ve Tic. A.Ş. üretim sorumlusu Burak Ayvacı ve okul idarecileri, bölüm şefleri ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, meslek liselerimizde açılacak olan “Haddecilik” bölümünün hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Meslek Liselerimizde iş dünyasının ihtiyaç duyduğu mesleki alanlarda nitelikli işgücünün yetiştirilmesini sağlamak ve çocuklarımıza güzel bir gelecek sunmak amacıyla Ticaret ve Sanayi Odalarımız, Organize Sanayi Bölgesi ve Meslek Odalarımız başta olmak üzere bölgemizde bulunan farklı sanayi kollarında hizmet veren sanayi kuruluşlarımız ile iş birliği içerisinde hareket etmekteyiz, Bu kapsamda sürekli iletişim halinde projeler yürütüyoruz, Meslek Liselerimizi birlikte şekillendiriyoruz. Sanayi kenti Karabük’ümüzün ihtiyaç duyduğu “Haddecilik” alanını önümüzdeki dönemde öğrencilerimizin tercihine sunacağız. Diğer bölümlerimizde olduğu gibi haddecilik bölümünde de nitelikli öğrenciler yetiştirerek İlimizin işgücü ihtiyacını gidereceğiz. Bu düşünceler ile tanıtım programımıza teşrif eden ve destek veren Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza, Karabük Haddeciler Derneği Başkanımıza, İş İnsanlarımıza teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Akbaş’ın konuşmasının akabinde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fatih Çapraz ve Karabük Haddeciler Derneği Başkanı Pehlivan Baylan meslek liselerimize açılacak olan “Haddecilik” bölümü hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Program, Çaprazoğlu D.Ç. San ve Tic. A.Ş. üretim sorumlusu Burak Ayvacı tarafından “Haddecilik” ile ilgili sunum yapmasıyla son buldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.