Gençlik Bayramı Yürüyüşle Başladı

Gençlik Bayramı Yürüyüşle Başladı
Yayınlama: 18.05.2023
A+
A-

19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı tüm Türkiye’ye de olduğu gibi Safranbolu’da da kutlanmaya başlandı. Safranbolu Kaymakamlığı tarafından organize edilen kutlama etkinlikleri çerçevesinde gençlik yürüyüşü yapıldı.

Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Belediye Başkanı Elif Köse Kurum Müdürleri, STK temsilcileri, askeri Erkan ve öğrencilerin katıldığı korteje 125 Eğitim Komutanlığının askeri gösteri ekibi renk kattı.

Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, “Büyük Önder Atatürk, “Gençler, cesaretimizi kuvvetlendiren ve devam ettiren sizsiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli örneği olacaksınız.” diyerek Türk gençliğine olan sonsuz güvenini vurgulamıştır.

Bugün gençlerimiz, azim ve gayretleriyle çağdaş bilimin öncülüğünde ortaya koydukları muazzam başarılarıyla dünyanın saygın medeniyetleri arasında yer alan bireyler olarak göğsümüzü kabartacak işlere imza atmaktadırlar. Bu manada gençlerimizle gurur duyuyoruz. Gençlerimizin gelecekte de ülkemiz adına harikulade işlere imza atacaklarına ve onlarla daha çok gurur duyacağımıza da yürekten inanıyoruz.“ dedi.

Safranbolu 125.Eğitim Komutanlığı askerlerinin ve gösteri ekibi ve My Koleji bando takımının eşlik ettiği kortej Kanuni Ortaokulu önünden başlayıp misakı milli ve demokrasi meydanında sona erdi.

Kaynak: Mahmut Özalp

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.