Betpasgiris.vip restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com casino siteleri uluslararası lojistik

Geleneksel El Sanatları Sergisi

Geleneksel El Sanatları Sergisi
Yayınlama: 18.05.2023
A+
A-

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Stadyum Genç Ofiste “Geleneksel El Sanatları Sergisi” düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bağlı yurtlarda kalan öğrencilerin ve personellerin yaptığı Filografi, Ahşap Yakma ve taş baskı dallarında yapılan eserler beğeniye sunuldu.

Karabük’te Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün desteğiyle yurtlarda çeşitli kurslar açtıklarını ifade eden Güven, şunları söyledi: “Karabük’te bulunan 9 yurdumuzda 10.496 öğrencimizden isteyenler bu kurslara katıldılar. Yıl boyunca yurtlarımızda bulunan öğrencilerimiz ,yağlı boya, rölyef, taş baskı, ebru, taş baskı, ahşap oyma,takı tasarımı, bebek yapımı gibi bir çok alanda kursa katıldılar. Öğrencilerimiz el emeği göz nuru ürünlerini sergiliyorlar. Bu vesile ile emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Sergi açılışına Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Coşkun Güven, Yurt Hizmetleri Müdürü Mehmet Özkeskin, Gençlik Hizmetleri Müdürü Hüseyin Bilicioğlu, Şube ve Yurt müdürleri, personel ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: Mahmut Özalp

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.