‘Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’ fuarı

‘Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’ fuarı
Yayınlama: 06.04.2023
A+
A-

İletişim Başkanlığı aracılığıyla bakanlıkların ve bakanlıklara bağlı ilgili kurum ve kuruluşların katılımıyla organize edilen Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri dün Ankara ATO Congresiumda başladı.

İletişim Başkanlığı koordinesinde 13 bakanlık bağlı, ilgili ve ilişkili kurum/kuruluşları, Cumhurbaşkanlığına bağlı kurum/kuruluşlar ile Cumhurbaşkanlığı ofislerinin de yer aldığı 40’ın üzerinde kurum ve kuruluşun katılımıyla, millet ve devlet arasındaki iletişimi güçlendirmek ve gençlere devlet tarafından sunulan kamu hizmetlerini anlatmak amacıyla 2021 yılında başlattılan ve 13 şehirde gerçekleştirilen “Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri” fuarları tekrar düzenlendi.

ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenen Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Etkinliği’ne katılan İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, 13’üncüsünü düzenledikleri teşvik günlerine gençlerin ciddi bir teveccüh gösterdiğini belirttiği konuşmasında, “Gençleri bir ideolojik arka bahçe olarak görmüyoruz. Onları bütün renkleri, sosyolojik farklılıklarıyla değerlendiriyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’nin, önemli kurumların gençlere yönelik hibe, teşvik, kredi, burs ve staj imkanlarını anlattıkları bir platform olduğunu söyleyen İletişim Başkanı Altun, “Bu büyük kamusal iletişim platformu, doğrudan devlet, millet iletişiminin yüz yüze gerçekleştiği bir ortam. Burada bütün kurumlarımız gerçekleştirdikleri icraatları, gençlerle ilgili olan icraatları doğrudan onlara anlatıyor. Diğer taraftan da gençlere ne tür imkanlar sağladıklarını, gençlerin bu imkanlar sayesinde hayatlarına nasıl katkı sunabileceklerini, kariyer imkanları elde edebileceklerini gösteriyorlar. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye, son 20 yılda çok ciddi bir büyüme gerçekleştirdi, kapasite artışı yaşadı. Ülkemiz büyüdü, zenginleşti, güçlendi. Bu güçlenmede, zenginleşmede her şeyden önce gençlerimizin çok önemli bir payı var. Gençlerimizin enerjisinin, beşeri sermayesinin çok önemli bir payı var. Gençlerimizin bu zenginleşmeden pay alması, kamunun, devletin en önemli arayışlarından bir tanesidir. Cumhurbaşkanımız bu noktanın altını sürekli çizmektedir. Gençlerimiz, Türkiye’nin geldiği bu noktadan en fazla istifade edebilen toplum kesimleri olsun. Gençlerimiz bu imkanlardan faydalandıklarında öz güvenleri, birikimleri artacak, ülkenin geleceğine çok daha fazla katkı sunacaklar.” dedi.

Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’nin Eskişehir, Denizli ve İzmir illeriyle devam edeceğini ifade eden İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, 1 milyon gencin tanıtım günlerini ziyaret etmesini planladıklarını ve önümüzdeki dönemde bu faaliyeti sürdürmeye devam edeceklerini söyledi.

Ülkemizde yaşanan deprem felaketleri nedeniyle; kamu kurumlarının bu süreçte yürüttüğü faaliyetlerinin tanıtımını da içerecek şekilde Ankara “ATO Congresiumda gerçekleştirilen ‘Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’ programı bugün itibariyle son bulacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.