Safranbolu Halk Eğitim Merkezi’nde istismar ve şiddet konulu eğitimler verildi

Safranbolu Halk Eğitim Merkezi’nde istismar ve şiddet konulu eğitimler verildi
Yayınlama: 31.03.2023
A+
A-

Safranbolu Halk Eğitim Merkezi’nde, Karabük İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ‘Çocuk İstismarı ve Mahremiyet’ ve ‘Kadına Yönelik Şiddeti Önleme’ konulu eğitimler verildi.

Karabük İl Sağlık Müdürlüğü tarafından çocukların daha bilinçli yetişebilmesi ve riskli faktörlerden daha etkin bir şekilde korunabilmesi amacıyla Çocuk İstismarı ve Mahremiyet konulu, kadınların bilinçlenmesi ve karşılaştıkları herhangi bir sorunda ulaşılabilecekleri ve hizmet alabilecekleri kurumlar ve hizmetler hakkında bilgi edinmeleri amacıyla ‘Kadına Yönelik Şiddeti Önleme’ konulu eğitim Safranbolu Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili olarak Karabük İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Çocuklarda mahremiyet eğitimi; kendisinin ve diğer insanların özelinin/özel alanının farkına varması, sosyal hayatın içinde kendi özel alanını koruması, diğer insanların özeline saygı duyması, kendisi ile çevresi arasında sağlıklı sınırlar koyması gibi bilgileri içerir bu sebeple çocukların ruhsal ve cinsel açıdan korunmaları adına mahremiyet eğitimi almış olmaları çok önemlidir.” denildi.
Safranbolu Halk Eğitim Merkezinde Çocuk İstismarı ve Mahremiyet konulu eğitim Karabük İl Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Hayat Merkez’nden Çocuk Gelişim Uzmanı Şeyda Eergün tarafından verilerek katılımcılara konuyla ilgili bilgilendirme videoları izletildi.
Safranbolu Halk Eğitim Merkezinde verilen bir diğer eğitim olan “Kadına Yönelik Şiddeti Önleme” konusu ise Sosyal Hizmet Uzmanı Gülşah Çığlıoğlu tarafından verildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.