Çiftçi Sisteminde Önemli Değişiklik

Çiftçi Sisteminde Önemli Değişiklik
Yayınlama: 20.11.2023
A+
A-

Karabük İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) yönetmeliğinde önemli bir değişikliğe gidildiği belirtilerek üretim yapılan tüm alanları kayıt altına alarak sisteme dâhil edileceği ve çiftçilerin tarımsal desteklerden azami derecede yararlandırılacağı ifade edildi.

Karabük İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) yönetmeliğinde yapılan değişiklikle ilgili bilgilendirme açıklaması yapılarak “Üretim yapılan tüm alanları kayıt altına alarak sisteme dâhil edecek, çiftçilerimizi tarımsal desteklerden azami derecede yararlandıracağız” denildi.

Karabük İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle mülkiyet ve mirasçılık sorunu nedeniyle kayıt yapılamayan tarım arazileri ‘taahhütname’ belgesi ile kayıt altına alınabilecek. Böylece mülkiyet ve mirasçılık sorunları sebebiyle desteklerden faydalanamayan üreticilerimiz de tarımsal desteklerden yararlanabilecektir. Hazineden kiralanan alanlarda ÇKS’ye kayıt yapılırken asgari tarımsal büyüklük şartı aranmayacaktır.” denildi.

Kaynak: S. Oğuzhan Doğan

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.