Cesedi bulunan Gabonlu KBÜ öğrencisi için arkadaşları rektörlük önünde

Cesedi bulunan Gabonlu KBÜ öğrencisi için arkadaşları rektörlük önünde
Yayınlama: 27.03.2023
A+
A-

Karabük Yeşilköy mevkiinde cesedi bulunan Gabon uyruklu Karabük Üniversitesi öğrencisi Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga için arkadaşları KBÜ Rektörlük binası önünde toplandı.

Karabük Merkeze bağlı Yeşilköy köyü yakınlarındaki hatta seyreden tren makinisti tarafından Filyos Çayı‘nda farkedilen kadın cesedinin gerçekleştirilen otopsi sonrasında Karabük Üniversitesi’nde okuyan yabancı uyruklu öğrencilerden biri olan Gabonlu Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga olduğu tespit edildi. Cesedi bulunan Gabonlu yabancı uyruklu KBÜ öğrencisinin arkadaşları olayın akabinde Karabük’ün çeşitli yerlerinde eylemler gerçekleştirmeye başladı.


Çok sayıda yabancı uyruklu öğrenci Karabük Üniversitesi Rektörlük binası önünde cesedi bulunan Gabonlu öğrenci Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga için toplandı. Gabonlu öğrenci için adalet arayışına giren arkadaşları KBÜ Rektörlük binası önünde eylem gerçekleştirdi. Ellerinde pankartlarla eylem gerçekleştiren KBÜ’lü yabancı uyruklu öğrenciler KBÜ Rektörlüğü’nden konuya ilişkin bir açıklama ve destek beklentisinde olduklarını belirttiler. Yabancı uyruklu öğrencilerin ellerindeki pankartlarda ‘Adalet yerini bulsun’ ifadelerinin yazılı olduğu görüldü.
Yeşilköy mevkiinde bulunan yabancı uyruklu kadın cesedinin Karabük Üniversitesi’nde okuyan yabancı uyruklu öğrenci Gabonlu Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga olduğu belirlendikten sonra da Gabonlu öğrencinin arkadaşları akşam vakitlerinde Karabük İl Jandarma Komutanlığı önünde de toplanmıştı. Karabük İl Jandarma Komutanlığı önündeki yabancı uyruklu öğrenci kalabalığı için polis ekipleri, bekçiler ve jandarma personeli teyakkuza geçmişti. Polis ekiplerinin uyarıları neticesinde KBÜ’lü yabancı uyruklu öğrenciler Karabük İl Jandarma Komutanlığı önünden ayrılmıştı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.