Betpasgiris.vip restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com casino siteleri uluslararası lojistik

GÜNCEL KONULAR
+ TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE
Karabük Bartınlılar Derneği tarafından hazırlanarak hibe desteği almaya hak kazanan “Kadın Emeği Üretime Dönüşecek” projesi imza töreni Vali Mustafa Yavuz’un katılımıyla gerçekleşti. Karabük Bartınlılar Derneği tarafından hazırlanan “Kadın Emeği Üretime Dönüşecek” projesi hibe desteği almaya hak kazandı.Projenin imza töreni Valilik Makam Toplantı Salonunda gerçekleşti. Projeyle Karabük T Tipi Ceza İnfaz...
24.05.2024
0
AK Parti İl Başkanı Ferhat Salt, AK Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin, Ali Keskinkılıç ve Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya’nın takipleriyle Mayıs ayında gerçekleştirilen proje ihalesi, seçim döneminde yapılan vaatlerin gerçeğe dönüştüğünün önemli bir kanıtı oldu. 1. ve 2. Etapları tamamlanan kentsel dönüşüm projelerinin ardından Soğuksu Mahallesi’ndeki 3. Etap çalışmaları...
24.05.2024
0
Geçtiğimiz gün Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Karabük İl Başkanlığında gerçekleşen bayrak  değişiminde, Karabük Ülkü Ocakları İl Başkanlığına İbrahim Can Kasapoğlu getirildi. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Karabük İl Başkanlığı‘nda geçtiğimiz gün gerçekleşen görev değişimi törenine Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Kadir Ensar Ejder...
24.05.2024
0
Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın babası Sadık Yalçın Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı’yı ziyaret etti. Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın babası Sadık Yalçın, Ankara’ya taşınması sebebi ile Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı’ya veda ziyaretinde bulundu. Kaymakam Yazıcı ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.
24.05.2024
0

“Biz kendimizden eminiz”

“Biz kendimizden eminiz”
Yayınlama: 29.03.2024
A+
A-

Mevcut belediye yönetiminin vatandaşların algısına yönelik son zamanlarda çalışmalar gerçekleştirdiğini ve bu durumun vatandaşlar tarafından fark edildiğini dile getiren MHP Safranbolu Belediye Başkan Adayı Av. Emin Yıldız, seçim atmosferinde ihaleye çıkılmasının doğru olmadığını belirtti.

MHP Safranbolu Belediye Başkan Adayı Av. Emin Yıldız Safranbolu Birlik Haber’e değerlendirmelerde bulundu.
Gazetemiz sahiplerinden S. Oğuzhan Doğan, MHP Safranbolu Belediye Başkan Adayı Av. Emin Yıldız ile bir program gerçekleştirdi.
MHP Safranbolu Belediye Başkan Adayı Av. Emin Yıldız gerçekleştirilen programda pek çok konuya değinerek Safranbolu’nun bilinçli bir seçmene sahip olduğunu ve yapılanları, yapılmayanları gördüğünü söyledi.


“İnsanların algısına yönelik bu çalışmaları halkımız görüyor”

MHP Safranbolu Belediye Başkan Adayı Av. Emin Yıldız, Safranbolu’da mevcut yönetimin seçimlere az bir zaman kala vurgu yapılan hususları kapatmaya çalıştığına değinerek, “Seçimlere az bir zaman kaldı ve özellikle mevcut belediye başkanı olan kişi ne yapacak sıkıntıya girmemek için bizim vurgu yaptığımız hususları kapatmaya çalışacak. Siz son dakikaya kadar bekleyip de birkaç gün kalmış aksiyon alırsanız insanlarımız bunları görüyor. Bilinçli bir seçmene sahip Safranbolu. Neden beklendi? Neden yapılmadı? Neden şuan apar topar yapılmaya çalışılıyor? Bunları görüyorlar. İnsanların algısına yönelik bu çalışmaları halkımız görüyor. Onun takdirini yapacaklarını düşünüyoruz. Acilen harekete geçmenin karşılığının sadece seçimi kazanmaya yönelik olduğunu, insanlar bu zamana kadar ki süreçte yapılmamasını değerlendirecek.” dedi.


“Daha sağlam, emin adımlarla kendisini ortaya koyan aday öne çıkacaktır”

Son dakikaya sıkıştırılan işlerin vatandaşların nezdinde tereddüte yol açtığını belirten MHP Safranbolu Belediye Başkan Adayı Yıldız, emin adımlarla yürüyen adayın öne çıkacağını dile getirerek, “Biz kendimizden eminiz. İnsanlarımıza da bunu aktardığımızı düşünüyoruz. Acilen yapılıyor izlenimi verilen şeylerle ilgili o tereddütlerin karşılığında daha sağlam emin adımlarla gelerek kendisini ortaya koyan aday burada öne çıkacaktır. İnsanlarımız bunun değerlendirmesini çok iyi yapacaktır. Olması gereken belediye başkanlığını aldığınız zaman projelerinizi hayata geçirmeye çalışırsınız. Bunun planlamasını yaparsınız. Sürece yayarsınız. Seçimleri beklemezsiniz. Son 1 hafta kalmış, 1 ay kalmış orada hareket geçmenin sadece seçim kazanmaya yönelik olduğunu anlıyor, biliyor. Açıp baktığımızda 2019’daki seçim vaatlerinden sadece 3 tanesini o da yarım yamalak gerçekleştirildiğini biz de halkımız da görüyor.” dedi.


“’Biz onu da yaptık, o iş bitti’ gibi gündemden düşürülmeye mi çalışılıyor?”

Dosyası hazırlanan ve seçim sonrası ihalesi yapılacak olan otopark projesiyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan MHP Safranbolu Belediye Başkan Adayı Yıldız, “Defalarca söyledim. Evrak olarak hazırladığınız projenin ihale dosyasında siz maliyet artışını koymazsanız ortaya tabi ki 2 kere ihaleye çıkmanıza rağmen kimse teklif sunmaz. Aynı projeyi ihaleye çıkarıp da neticelenmesini nisan ayına bırakırsanız insanlarda tereddüt oluşur. Buradan nemalanacak bir grup mu var, birilerine bu yönlendirme mi yapılıyor? Yoksa yine biz nasıl dile getirince harekete geçiriliyor, yapılmaya çalışılıyor. ‘Biz onu da yaptık, o iş bitti.’ gibi gündemden düşürülmeye mi çalışılıyor? İnsanlarımız onun takdirini yapacaktır.” dedi.


“Seçimden sonrasına kalacak, belediyeyi bağlayacak bir işlemin içerisinde olmam”

Seçim maratonu sonlanmadan mevcut belediye başkanının son zamanda ihaleye çıkmasının doğru olmadığını belirten MHP Safranbolu Belediye Başkan Adayı Yıldız, bu durumun seçim sonrası gelecek başkanı sıkıntıya sokabileceğini ifade ederek, “Ben olsam son zamanı beklemem. Yapacaklarımı zamana yayarak yaparım. Vaatlerimin tamamını gerçekleştirmeye çalışırım. Son zamana da seçimden sonrasına kalacak bir külfettir, taahhüttür, belediyeyi bağlayacak bir işlemin içerisinde olmam. Yapmadıysanız ben olsam bırakırım onu. Allah nasip ederse tekrar seçilirsem onu o zaman harekete geçiririm. Yapmayıp son zamanı bekledikten sonra 3 gün 5 gün kala harekete geçmezdim.” dedi.


“Seçimden sonra kazanırsanız ihalenizi yaparsınız”

5 yılı yapmadan geçirilen bir proje için seçim sonrasının beklenmesi gerektiğine değinen Yıldız, seçimden sonra kazandığı takdir de ihaleyi yapmalarının daha doğru olduğunu ifade ettiği konuşmasında, “Kazanan belediye başkanını, yapmadığı, içeriğinin kendisinden çıkmayan şartlarla bağlı olması zor bir durumda bırakabilir. O zorluğu açmamak lazım. Yapılmadıysa 3 gün daha beklersiniz. Seçimi kazandığınız zaman bunun faaliyetine o zaman başlarsınız. Şimdi ‘Oldu, bitti.’ye getirerek yeniden bu ihaleye çıkılmaz. Mevcutun elindeki belediye imkanlarıyla bu şekilde hareket etmesi bana yanlış geliyor. Beklenirdi, seçimden sonra kazanırsanız ihalenizi yaparsınız. O zaman kimse bir şey demez. Kendi yapmadığın bir şeyden sorumlu olunması belediyeyi, Safranbolu’yu zor durumda bırakabilir. Bunun için 3 günde hiçbir şey kaybedilmez. Sonuçta 5 seneyi yapmadan geçirmişsiniz.” dedi.

Kaynak: S. Oğuzhan Doğan

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.