Atamızı Andık

Yayınlama: 14.11.2023
A+
A-

  Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 85’inci yılında özlemle   andık. Bugün de anıyoruz. Yarın da anacağız. Hep anacağız…

 Dünyada başka hiçbir millet, hiçbir lideri bu kadar çok sevmemiştir. Ölümünün üzerinden 85’yıl geçmesine rağmen biz hiç unutmadık. Aksine her geçen yıl daha fazla özledik. Daha fazla aradık. Sen bu vatana sevdalıydın, biz de sana ve bize miras bıraktığın her şeye sevdamızı haykırdık.

 Bu ülkenin her karış toprağında senin sevdan var. İlkelerinle büyüyen nesiller için seni anlattık. Seni yaşatmak bir “Vatan borcu” dur. Dünya durdukça sen hep bizde olacaksın. Biliyoruz’ ki bizde hep sendeydik, sendeyiz. Rahat uyu ATAM, seni asla unutmayacak, unutturmayacağız.

Atam Sen Anadolu’muzun ufkunda doğan, hiç sönmeyerek giderek parlayan güneşimiz, yaşam kaynağımız, aydınlığımızın, varlığımızın güvencesi, örneğimiz, benzersiz güç kaynağımız, şanlı tarihimizin yeni bir sayfasını açan başarıları ile dünyalılar a parmak ısırtan dünya liderimiz. Yüzyılın en büyük dehası sın. Seni asla unutmayacak, unutturmayacağız.

Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün ölümünün 85’inci yılında daha yoğun duygularla özlemle andık, bugün de anıyoruz, yarın da, hep anacağız.

85’inci yıl vesilesi ile Ata’mıza ait bildiklerimizi yeniden tazeleme, çok değerli uzman bilenlerden bilemediklerimizi dinleyerek her fırsatta anlatacak bilgi zenginliği ne sahip olduk.            

Ulusumuzun kurtuluş hikayesinin yazıldığı zaman ve mekanlar hakkında, ilk meclisin oluşturulması hakkında, Atamızın askeri dehası hakkında, Eğitim seferberliği hakkında, İlim irfan ordusu kurması hakkında, Siyasi hayata sığdırdıkları hakkında, Cumhuriyet mucizesi hakkında, tarım da, sanayide demokratikleşmede gösterdiği başarıları hakkında bilgilerimizi çoğalttık.100 yılın en büyük dehası olarak

İlanının onurunu yaşadık.

Çağdaşlaşma koşusunun bayrağını taşıyarak, sonsuza değin, yaşama yolunu uygarlığın tüm olanaklarıyla açıp donatan bu büyük insan, ulusumuzun bu büyük evladı ve lideri hepimizin övgü ve kıvançla andığımız, emanetini kutsal değer bilerek, omuzladığımız onur anıtımızdır.

O’na yaraşır olmak çabası hepimizin en büyük özeni ve sorumluluğudur. Geleceğe taşımak en önemli görevimizdir.                                                                              

Dünya düzeyinde seçkin kişiliği, başarıları ve ulusunun bağlılığı ile bir çok ülkede anılan, büstü bulunan Ata’mız övünç madalyamızdır. Yokluklar, yoksunlar içinden varlıklı, güçlü atılgan bir ulusla yarattığı cumhuriyet dünyaya ışık saçan bir özgürlük kalesi olmuştur. Uygarlığın her yönden olanaklarını ülkesine taşımış ulusunun gelecek kuşaklara uzanan tüm yollarını ışıklarla döşemiştir. Bize kazandırdığı varlıkları, değerleri koruyup güçlendirerek yaşatmak hepimizin insanlık ve yurttaşlık borcudur.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü ölümünün 85’inci yılında özlemle andık bugün de anıyoruz. Hep anacağız

Ne yazık ki anlayış, tutum davranış ve yöneliş olarak kişiliğine ve ilkelerine karşı olanların bulundukları görevi ve yetkiyi kötüye kullanmakla nitelikli ve içerikli yalpalamaları, yanlışlıkları amaçlı davranışları kimi üzüntülere, kimi acılara neden olmaktadır. O’na yarışır olmayanların geldikleri katlar kullandıkları yetkiler, içinde yüzdükleri olanaklar ulusumuzun ve ülkemizin karanlık bölümleri, sayfalarıdır.

ATATÜRK’ ümüzün hangi koşullarda, hangi durumlarda, hangi olanak ve araçlarla başarıya ulaştığını düşünmek O’nun büyüklüğünü benimsemek için yeterlidir.   O’nun la övünmek ve gurur duymak hepimizin, daha doğrusu O’nu sevenlerle   O’na yaraşır olanların en benzersizden büyük onuru ve kıvancıdır.                                        

Biz Yurt diye Anadolu yu, Yol diye Cumhuriyeti. Onur diye Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Seçtik. Hep gönlümüzde kalacak, sonsuzluğa kadar yaşayacaksın ATAM.

İzindeyiz.

Atamızı, Erkanını, Vatan Şehitlerimizi Minnet ve Şükranla Anıyoruz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.