AK Parti’den, milletvekili olacaklara ders niteliğinde taahhütname

AK Parti’den, milletvekili olacaklara ders niteliğinde taahhütname
Yayınlama: 13.03.2023
A+
A-

Milletvekili aday adayı başvurusu yapacak olanlara milletvekili taahhütnamesi imzalatan AK Parti, taahhütnamede bütün milletvekili olacaklara ders niteliğinde maddeler sunuyor.

AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak isteyenlere AK Parti Genel Merkezi 6 maddelik milletvekili taahhütnamesi sunuyor.

AK Parti Karabük İl Başkanlığı tarafından paylaşılan milletvekili taahhütnamesinde, sadece AK Parti milletvekilleri için değil bütün siyasi partilerin milletvekilleri için ders niteliğinde maddeler yer alıyor.

AK Parti’nin söz konusu  taahhütnamesinde, “14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçiminde AK Parti’den milletvekili aday adayı olmuş bulunuyorum. Milletvekili seçilmem halinde, seçim çevremde ikamet edeceğimi, TBMM’nin Parti Grubumuzun çalışma usul ve esaslarına uyacağımı, TBMM’nin çalışmadığı veya partimizce başka bir görevlendirmede bulunulmadığı hallerde bütün zamanımı seçim çevremde geçireceğimi, seçim çevremde bulunduğum süre içerisinde de şehrim ve teşkilatımızla ilgili sorumluluklarımı bihakkın yerine getireceğimi, vatandaşlarımızla olan bağımı sürekli kılacağımı ve bu bağı seçen-seçilen ilişkisinden öte gönül birlikteliğine dayandıracağımı, Türkiye yüzyılı inşasında var gücümle çalışacağımı kabul ve taahhüt ederim.” ifadeleri yer alıyor.

Maddeler arasındaki seçim bölgesinde ikamet etmek, meclis çalışmaları ve başka bir görevlendirme dışında milletvekillerinin seçim bölgelerinde vatandaşlarla hemhal olmaya devam etmesi ve bütün zamanını seçim bölgelerinde geçirmeleri gerekliliği bütün siyasi partilere ve milletvekillerine de ders niteliğinde olduğu kamuoyunda konuşulmaya başlandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.